Bůh a člověk hledající smysl

Bůh a člověk hledající smysl Originální název: Gottsuche und Sinnfrage: ein Gespräch
Poprvé vydáno celosvětově: 1998

Cesta - 2011
ISBN: 978-80-7295-137-6

Cesta (2011) 978-80-7295-137-6 112

Psychiatr a neurolog V. E. Frankl a židovský teolog P. Lapide vedli v roce 1984 ve Vídni mezioborový dialog o spáse a uzdravení člověka. Výsledky jejich diskuze doposud nebyly publikovány. Zvláštností připravovaného svazku je především snaha obou autorů zcela se otevřít perspektivě té druhé disciplíny a její vědění využít ve službách hledání pravdy. Oba diskutující se přitom neustále potkávají ve svých osobních náboženských zkušenostech a rozhodujících životních dějinných událostech, jako je např. otázka holocaustu. Podstatnou roli zde hrají základní, existenciální otázky – utrpení a vina, ale i láska a smysl života. (anotace nakldatele) (Založil/a: dov)

dov
  18. 11. 2012, 12:35
Velmi mne překvapilo, jak se dá rozhovor dvou tak vzdělaných pánů číst a je přirozená.Člověk pak lépe zvládá všechna možná obtížněji srozumitelná místa.