Detektivní hry

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3012-2

Knižní klub (2012) 978-80-242-3012-2 304

Ne všichni milovníci Agathy Christie vědí, že slavná autorka napsala vedle ohromujícího množství detektivních románů a povídek též patnáct divadelních her - tento soubor přináší hned trojici z nich.
Legendární londýnské představení Pasti na myši zaznamenalo od svého prvního uvedení před šedesáti lety už více než dvacet tisíc repríz a dodnes baví další a další diváky.
Svědkyni obžaloby (1953), adaptaci stejnojmenné povídky ze sbírky Smrtonoš, označují kritici za nejlepší autorčin divadelní počin, navíc rozuzlení knižního a jevištního příběhu jsou naprosto odlišná.
A Pavučina (1954), komediálně laděný kus se záhadnou vraždou, napsaný a šitý na míru pro oblíbenou britskou herečku Margaret Lockwoodovou, vychází v českém překladu poprvé. Ctitelé napínavých příběhů z pera královny zločinu si perly její dramatické tvorby rozhodně vychutnají! (Založil/a: Venceslao90)

#divadlo
Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

Venceslao90
  24. 2. 2013, 22:26
Možná až překvapivě hodně se mi to líbilo. Sbírka obsahuje tři divadelní kousky - Past na myši, Svědkyni obžaloby a Pavučinu. Past na myši byla vážně skvělá. Svojí atmosférou mi připomínala Deset malých černoušků. Svědkyni obžaloby už jsem četl dříve v povídkové formě, která mě trochu zklamala. Divadelní hra je ale trochu jiná, lepší. Zvlášť ten dobře vygradovaný závěr se mi vážně líbil. Pavučina mě osobně trochu zklamala a taky proto nedávám plné hodnocení. Pavučina není vyloženě špatná, ale s ohledem na předešlé povídky není tak napínavá a zajímavá. Jako celek ale hodnotím knihu kladně. A k Pasti na myši se určitě v budoucnu ještě vrátím :)
Buřinka
  1. 10. 2016, 21:14
Kniha obsahuje tři známé divadelní hry A. Christie (Past na myši, Svědkyně obžaloby a Pavučina). Nejvíce mě zaujala Past na myši, kterou jsem shlédla i jako divadelní hru. Obojí bylo velkolepé. Doporučuji.
Peter.Melon
  2. 3. 2013, 12:01
Moc dobrá kniha,líbí se mi.Je to čtivé i zábavné a napětí plné.Stojí za zmínku.Tato kniha je prostě výborná.
stepuli
  18. 2. 2014, 18:11
Knížku jsem si koupila hlavně proto, že mi žádná od A. Christie nesmí chybět. Do čtení se mi kvůli jiné formě moc nechtělo, ale byla jsem zvědavá na hru Past na myši, protože na divadelní představení se nejspíš nedostanu. Nakonec mě bavily všechny 3 hry. Smrtonoš mě překvapil jiným koncem oproti knize a Pavučina byla taky napínavá až do konce.
Marta007
  19. 2. 2016, 10:49
Kniha potěšila, Aghata nezklamala ani tentokrát. Ráda bych to viděla v divadle. líbily se mi všechny tři hry.