Dynastie boha Slunce

Dynastie boha Slunce

XYZ - 2012
ISBN: 978-80-7388-735-3

XYZ (2012) 978-80-7388-735-3 544

Dynastie boha Slunce vás přenese do jednoho z nejvyhrocenějších období starověkého světa, aby jste spolu s ní mohli prožít bouři zdrcujícího chaosu svírající Egypt ve svém náručí, ze které nakonec spolu s odvěkým řádem Ma´at, povstala také nejznámější a nejmocnější dynastie. Neboť právě v těch těžkých časech zahalených dusivým napětím a prachem zmaru a nejistoty se rodí XVIII. dynastie, za jejíž vlády země na Nilu dosáhne svého největšího rozmachu. (Založil/a: al-ma)

Filias
  30. 11. 2012, 15:27
Dlouho jsem čekal na pořádný historický příběh a konečně jsem se dočkal. A záměrně nepíšu historický román, protože to román opravdu není. Historicko-psychologické drama ale ano, a navíc dovedené k dokonalosti. To zde píšu se vší kritikou, a že kritický umím být opravdu hodně. V každém případě nejde o knihu, která by byla zaměřena jenom na jednu skupinu čtenářů, ale dovolím si napsat, že zaujme šiřší skupiny. Brilantní, se spádem, s vybroušeným dějem. Osobně se u této knihy přimlouvám za její nominaci na Knihu roku 2012, protože si ji určitě zaslouží. Dostat filmovou podobu, tak je to velkofilm jak má být. Velmi dobře hodnotím hlavně samotné zpracování děje. Co dodat? Skvělá kniha! Nic jiného napsat nemůžu.
Albion
  24. 11. 2012, 20:48
Od paní autorky Victorie Kanakaredes jsem již měla možnost číst úžasný historický román Eleonora ze Schwarzenbergu: Skutečná upíří princezna. Proto jsem při zjištění, že vyšel její další titul, neváhala. Dnes mohu říci, že po pěti dnech čtení lituji, že jsem knihu již dočetla. protože Dynastie boha Slunce je skutečně nádherná kniha s velmi poutavým příběhem a neméně poutavými a osobitými postavami prostupujícími jejím velmi dramatickým, místy velmi humorně odlehčeným dějem. Z mého pohledu se jedná o jednu z nejlepších historických knih, jaké jsem kdy měla tu možnost si přečíst, a že jich rozhodně nebylo málo. Velmi se těším na další díla od paní autorky, a její knihy mohu jenom doporučovat. Protože litovat u nich lze pouze toho, když se ocitnete na konci příběhu, a přejete si, aby ještě alespoň malou chvíli pokračoval dále. Krásná a velmi úchvatná díla. Nina Petrovičová