Lidé svatých zemí

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Barrister & Principal - 2012
ISBN: 978-80-87474-68-6

Barrister & Principal (2012) 978-80-87474-68-6 80

Jedná se o fotoknhu s černobílými a barevnými fotkami ve čtvercovém formátu. K vidění jsou záběry ze života jeruzalémských rabínů a charedim z Mea Šearim, fotografie z Damašku a Bejrútu, židovské čtvrti v Londýně, politickou propagandu v Íránu, vojáky z Kašmíru apod. Fotografie byly vybrány a seřazeny za asistence Karla Cudlína, jednoho z našich nejlepších fotodokumentaristů. (Založil/a: Lillian)

Ducii
  1. 10. 2014, 20:00
Ke knize bych měla dvě výhrady. První je kvalita fotek. Jasně - autor říká, že je původně nezamýšlel k publikování, ale i tak... fotky pro takovou publiakci by měly být v lepší kvalitě a některé byly nic moc (rozmazané atd). Co mi ale vadí ještě více je, že fotky jsou publikované bez souhlasu vyfocených lidí. Často fotografie zjevně pořizoval i bez jejich vědomí. Pro osobní užití fajn, ale pro publikaci je to něco nepřípustného. Obzvláště u muslimů vím, že nemají problém vám zapózovat, ale něco jiného je, když byste to chtěli někde takto šířit a publikovat. Takže za to velké mínus