Co se stalo s Popelkou po svatbě

Co se stalo s Popelkou po svatbě

Podtitul: Dvanáct konstelací pohádek a mýtů pro pokročilé dospělé

Originální název: Co se stalo s Popelkou po svatbě
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Synergie - 2015
Vyšlo jako e-kniha

Synergie (2015) 87 Vyšlo jako e-kniha.
Synergie (2012) 978-80-7370-205-2 92

Tato knížka nás zavádí do "mytologického vnímání reality", tedy do světa hlubokého významu pohádek, mýtů a archetypů. Ty jsou pro moderního člověka stejně důležité jako exaktní věda, filosofie či psychologie a my na to v našem racionálním světě občas zapomínáme.
Knížka vznikla na základě dvanácti konstelací pohádek a mýtů, které v průběhu několika let provedl a zaznamenal Jan Bílý, kouč a systemický poradce. V konstelací se ukazuje hluboká moudrost pohádek, které leckdy známe jen z chybného převyprávění Hollywoodu. Dozvíte se, co opravdu skrývá příběh Popelky, odhalíte proč se dnešní Bajajové nezajímají ani o princeznu ani o draky. A také proč je E.T., ztracený ve vesmíru i na Zemi, tak populární u stejně ztracených dětí. (Založil/a: Tanmut)

ssuva
  16. 1. 2013, 9:27
Knihu se teprve chystám spolykat. Zatím jsem nikdy nebyla na konstelacích pohádek, ale může to být docela pěkná jízda :c)
Dvě hezké recenze jsou k přečtení zde:

Tak až to strávím, třeba se sem ještě vrátím, abych něco dojmů za sebe připojila.
zayac
  16. 6. 2016, 12:28
Zajímavá kniha, ale pro mě zvědavce je příliš stručná. Přiměje k přemýšlení, co všechno je vlastně ještě iluze a co se opravdu může stát a je přirozené? Dívat se na pohádky pohledem konstelace na mě působí opravdově. Zatím co pokud je čtu, jsou často přitažené za vlasy a pokud bych se jimi chtěla řídit, asi budu navždy sama, toužebně čekat až mě vysvoboví nějaký princ s ideálními vlastnosti. Což jak ukazuje tato kniha, se nejspíš nestane, protože i ty pohádkové postavy mají své temné stránky. A jelikož nejsem krásná princezna, nejkrásnější na světě tak mám smůlu. :D