Ostře rudá

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Jota - 2010
ISBN: 9788072177608

Jota (2010) 9788072177608 200

Osobní zpověď lékařky o světě, kde život a smrt balancují na špičce skalpelu.
Jaký to je pocit mít v rukou život druhého člověka? Jaké to je říznout skalpelem do lidského těla? Jak řeknete pohlednému mladému muži, který vypadá naprosto zdravě, že mu zbývá několik posledních dnů života? Co dělat, když pacient, s nímž jste se sblížili, během klidné noční služby odhrne cíp přikrývky a pozve vás do postele? Jaké to musí být jen stát a bezmocně přihlížet, jak někdo umírá jen kvůli neschopnosti vašich nadřízených?
Ve své upřímné výpovědi nás Gabriel Westonová zavede do zákulisí chirurgického povolání. Autorka je zároveň mimořádně talentovanou spisovatelkou, její soucitný a pronikavý jazyk čtenáře zavede do nevšedního prostředí operačního sálu a smete ze stolu všechny předsudky o profesi chirurga. Svým neohroženým smyslem pro lidskou důstojnost a zároveň důrazem na profesionalitu Westonová dokazuje, že tento obor má i svou lidskou stránku.
Kniha byla nominována na cenu britského deníku Guardian za knižní debut. (Založil/a: xjane)

Gabriel Weston Gabriel Weston
*15.07.1970

Tynka135
  5. 3. 2014, 22:13
Tato kniha se mi líbila, už jen z důvodu mého blízkého vztahu k medicíně. Zaujalo mě přiblížení života lékařů a uvědomění si jejich důležitosti. Nahlédnutí do nemocničních pokojů či ordinací mě naplnilo zvědavostí a knihu jsem zhltla na jeden nádech. Určitě tuto knihu doporučuji všem, kteří se alespoň maličko o lékařství zajímají. Najdete zde dojímavé i vtipné příběhy, které se této lékařce skutečně udály. Dávám 4 hvězdičky.