Bubny podzimu

Poprvé vydáno celosvětově: 1996

Deus - 2012
ISBN: 978-80-87408-22-3

Deus (2012) 978-80-87408-22-3 1104

Tento díl navazuje na předchozí příběhy Jamieho Frasera a jeho ženy Claire, kteří se se skupinkou přátel po předchozích útrapách dobrodružné plavby, jež skončila ztroskotáním, ocitají v Americe. Vydají se do kolonie v Jižní Karolíně, kde má Jamie příbuzné. Amerika v polovině osmnáctého století je skutečně Novou zemí, nesmírnou divočinou obydlenou indiány a divou zvěří a guvernéři kolonií přidělují výhodně půdu, aby přilákali další osadníky. Takovou nabídku dostane i Jamie; znamenalo by to, že by měl opět vlastní panství, ovšem podmínkou je, že by musel odjet zpátky do Skotska a získat další kolonisty. Tomu se Claire brání, protože se bojí, že by tam našel smrt. Jamie má však i druhou možnost, spravovat plantáž své tety Jocasty, která hledá někoho, kdo po smrti jejího manžela převezme usedlost. Život na plantáži je sice příjemný, ale Jamie s Claire brzy poznávají i odvrácenou tvář života v Americe, zejména specifický fenomén Jihu, otrokářství. Záhy zjišťují, že jsou stále více a více zaplétáni do místních záležitostí a politických problémů. Píše se rok 1767 a v koloniích se již projevuje nespokojenost, jež je předehrou americké války za nezávislost. Poté, co jsou Jamie s Claire svědky krutého zacházení s černochy, zachrání jednu otrokyni před jistou smrtí a se svými přáteli a místním zálesákem se vydávají do hor, aby hledali pomoc u indiánů kmene Mohawk. (Založil/a: Katniss Lavender)

Vikyna
  24. 2. 2015, 20:02
Skvělá knížka, která dál rozvíjí příběhy našich oblíbených hrdinů. Musím říct, že mě bavila o maličko míň než předchozí díly, ale stejně bylo těch tisíc stran požitkem :)
GODZILA
  15. 2. 2013, 10:35
STEJNĚ jako všechny díly před tím mě tento potěšil a dál rozvíjí příběh Clare a Jamieho a s ním i životní útrapy jejich krásné dcery..jsem nadšená i z počtu stránek...tento druh knih se nikdy nepřejí
petulina
  26. 12. 2015, 9:35
Opět jsem se nenudila. Bylo to plné dobrodružství, napětí a překvapení. A překvapena jsem jednu chvíli byla a to hodně a trochu i zklamaná, jak se děj chvílemi odvíjel, ale jinak jsem to přečetla téměř jedním dechem.
candlessinka
  13. 3. 2016, 15:20
Čtvrtý díl série je opět čtivý jako ty předchozí. Díky Fraserovým potížím nás autorka přivádí do stále nových prostředí, s novými postavami a jejich osudy se proplétají. Autorka zvládá minulost se svými náležitosti vyjevit mistrně. Když k ní ještě přidá partnerské peripetie, Nový svět kolonistů, tradiční zvyky původního indianského obyvatelstva a každodenní problémy na Fraserově hřebeni, úspěch je zaručen. Tak jako v předešlých dílech mě historická líčení pohltila, ovšem to není nic překvapivého, přelouskali-li jste předchozí tři svazky. A i přesto Diana překvapí. Ona tajemná moc kamenů a dar cestování časem přece jen nebyla dána jen Claire...
Fakirka
  9. 2. 2014, 15:29
Zrovna jsem to do četla a zítra letním do knihovny pro další díl.Opravdu se nemůžu dočkat pokračování.