Den, kdy jsem zabil svého otce

Den, kdy jsem zabil svého otce

Jota - 2012
ISBN: 978-80-7462-248-9

Jota (2012) 978-80-7462-248-9 176

Hrůzostrašný, okouzlující a neuvěřitelně podmanivý bestseler jednoho z nejlepších brazilských autorů současnosti. Už jste zabili svého otce? Na co čekáte? Úkolem každého z nás je zabít vlastního otce. Udělejte to jako protagonista románu Maria Sabina: zbavte se ho dvěma údery dřevěné hole do hlavy. Pokud možno zezadu. Je-li zabít otce snadné, rychlé a bezbolestné, mnohem méně snadné, rychlé a bezbolestné je tento čin vysvětlit. Anonymní protagonista Dne, kdy jsem zabil svého otce hledá stopy, které by mu pomohly pochopit zločin, jejž spáchal. Je detektivem shromažďujícím v hlavě důkazy. Uchyluje se k všemožným nástrojům, které jsme dosud vynalezli k analýze našich nejniternějších pohnutek. Všechny se však ukazují jako neúčinné. Spíše matou, než objasňují. Filozofie, náboženství, psychologie: to vše směšně selhává při pokusu vysvětlit lidskou bestialitu. Mario Sabino nepřišel utěšovat. S odvahou, zlomyslností i půvabem raději rozbíjí všechno to, co jsme vybudovali v marné snaze vštípit skutečnosti trochu řádu a smyslu. Zabít je jednoduché. Obtížné je zjistit, proč jsme zabili. (Založil/a: al-ma)

Mario Sabino Mario Sabino
*07.04.1962

delfinek
  31. 3. 2015, 14:12
Nejlepší je konec knihy...chvílemi jsem chápala pocity hlavního hrdiny, které ho donutily k vraždě, a chvílemi jsem nechápala sebe, jak můžu soucítit s vrahem...a v levných knihách ji koupíte za 39,-...fakt stojí za to si pro ni zajít !!!!!!
civrss
  2. 1. 2016, 9:56
Toulky levnými knihami jsou mou oblíbenou činností a když spočinul můj pohled na názvu této knížky, nemohl jsem odolat. Nečekal jsem absolutně nic a o to víc jsem spokojený z celkového výsledku. Dlouho jsem nečetl tak příjemně psanou a svěží knížku. Brazilský autor nechodí kolem horké kaše, emoce a celková síla příběhu na vás padne sama od sebe. Opravdu nečekané překvapení, časté narážky na boha nejsou vůbec na škodu a já Vám ji moc doporučuji!
i-infinite
  14. 2. 2013, 21:19
Jelikož mě velmi zajímá psychologie a hlavně psychoanalýza, tato kniha se mi četla "jedním dechem". Ikdyž nejsem věřící a v této knize se o Bohu mluví dost, velmi se mi líbili názory hrdiny na tuto filozofii.