Kacíř a čarodějka

Originální název: Changeling

Fortuna Libri - 2012
ISBN: 978-80-7321-665-8

Fortuna Libri (2012) 978-80-7321-665-8 272

Kniha je prvním dílem další série, odehrávající se ve středověké Evropě.

Píše se rok 1453 a vše nasvědčuje tomu, že se blíží konec světa. Klášterní novic Luca Vero je na rozkaz tajemného cizince uprostřed noci zburcován a odvlečen ze své cely. Cizinec jej nejprve obviní z kacířství, aby mu nahnal strach a pak jej vyšle na dlouhou cestu Evropou, kde má Luca, mimořádně nadaný mladík, hledat stopy Ďábla a vykonávat soud nad zběhlými křesťany. Lukova první cesta vede do kláštera Lucretili, kde se setkává s mladičkou abatyší Isoldou, jež se právě ocitla v nesnázích: V klášteře je proti své vůli – poslal ji sem bratr, aby se mohl zmocnit jejího dědictví a navíc jeptišky začaly trpět podivnými vizemi, chodily ve spánku a na těle se jim objevily krvácející rány. Isolda je obviněna, že je očarovala temnou magií a má být upálena jako čarodějnice. Luca ale hledá pravého viníka… Hrdinové tohoto příběhu čelí nejtemnějším hrůzám středověku – černé magii, vlkodlakovi i šílenství. Na cestě však nacházejí také pravdu, přátelství a dokonce lásku. (Založil/a: al-ma)

Demisha
  22. 5. 2015, 19:41
Nevím, co jsem čekala, ale spisovatelka splnila moje očekávání jen z poloviny, pokud vůbec. Příběh byl snadno předvídatelný, logikou šlo jednoduše vyvodit, co bude následovat a láska Luky a Isoldy se stvořila náhle zničehonic. Nicméně to v sobě má jisté kouzlo, díky kterému si přečtu i druhý díl.