Návrat Krále Šumavy

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Labyrint - 2012
ISBN: 978-80-87260-39-5

Labyrint (2012) 978-80-87260-39-5 396

Životopisný román o Josefu Hasilovi, nepolapitelném převáděči, který se stal předobrazem Krále Šumavy, vychází z jeho vlastních vzpomínek, svědectví pamětníků i archivních dokumentů, Jedná se o dosud nejrozsáhlejší literární rekonstrukci téměř neuvěřitelného příběhu muže, který po válce nejprve pomáhal chránit hranici v policejní uniformě tehdejšího Sboru národní bezpečnosti, ale po únoru 1948 se stal jeho nejobávanějším soupeřem. Vedle špionážně politického pozadí přináší román také příběhy Hasilovy početné rodiny a jeho osudových žen. Kniha také zachycuje nejen výjimečný lidský osud, ale rovněž dramatické události spojené se vznikem nechvalně známé železné opony a je poctou všem mužům a ženám, kteří se statečně postavili politické zvůli a tyranii. (Založil/a: Rudka)

David Jan Žák David Jan Žák
*17.02.1971

pove
  8. 6. 2013, 17:57
Naprosto úžasně psaný příběh Josefa Hasila, agenta-chodce, jednoho z Králů Šumavy. Nejen velmi zajímavý samotný životní příběh, ale i skvěle zpracováno. Hasilovo zamyšlení v doslovu knihy mi leží v hlavě dosud.
Lucky83
  20. 3. 2016, 17:59
Ohledně knihy jsem naštvaná jen z jednoho důvodu. Že jsem si jí nevšimla dříve.. Návrat Krále Šumavy je psaný velmi čtivě, ani chvilku se nenudíte, má spád, tempo a atmosféru naší krásné Šumavy. A chtě nechtě i té šílené doby, kdy se mladý Hasil musel prodírat lesem. V některých knihách podobného žánru, této doby.. stb, komunisti, studená válka .. vás popisy nudí, odvádějí od příběhu, ale ne v případě tohoto románu. Jako knihkupec, budu šířit Návrat Krále Šumavy, zuby nehty a tedy..měla jsem začít už dávno :)
Rudka
  22. 11. 2012, 18:18
Knihu jsem přečetla jedním dechem a protože žiji na Šumavě a příbuzní žili v okolí, kde se příběh odehrával, vše jsem znala z jejich vyprávění a místa děje znám také velmi dobře, byl příběh o to víc zajímavý.
pecjan
  18. 12. 2013, 14:36
Kniha se mi moc líbila. Opravdu drsná doba... Díky jihočeským reáliím jsem se do děje dokázala snadno vžít a často jsem měla husí kůži. Těžko říct, jestli byl Hasil kladná postava... Nezažila jsem tu dobu, tak nechci soudit. Každopádně byl výjimečný. Rozhodně 100%
sibiii
  11. 11. 2013, 10:40
Skvěle převyprávěný přiběh, jen se autor přiklonil k trochu subjektivnímu vnímání osoby Josefa Hasila jako hrdiny, možná by stálo zato do knihy "vměstnat" i opačné názory, které jsou podle mě stále velice rozšířené (hlavně na Prachaticku), ale za mě 100%, nejlepší knížka kterou sem četl za poslední rok
HugoMyslik
  9. 1. 2013, 12:45
Skvělá kniha o příšerné době. Přečetl jsem jedním dechem. Klobouk dolů před panem Hasilem a jemu podobnými hrdiny!