Smrt v sametu

Originální název: Smrt v sametu

Daranus - 2012
ISBN: 978-80-87423-38-7

Daranus (2012) 978-80-87423-38-7 320

Někoho jistě tahle kniha nadchne. Jiného vyděsí, anebo dokonce šokuje! Spatříte v ní obraz dnešního světa, Evropy i naší země. S bezpočtem detailů, nečekaných závěrů a předpovědí. A všechno natvrdo! Stránku za stránkou se před vašima očima začnou bořit představy o současných i minulých časech, hájené mnohdy až netušenou silou médií, a realita se objeví nahá. Tak jak ji vnímá spisovatel, novinář a hradní vicekancléř Petr Hájek se svými životními zkušenostmi.

A jak že to bylo s útokem na World Trade Center v New Yorku, s naší občanskou společností, po Listopadu vyhlašovanou za alfu a omegu správného bytí, a jak je to s Evropskou unií? Jaké šance má dávný plán na ovládnutí světa? Je pouze v lidských hlavách a rukou, nebo mu vládnou nadlidské síly, které chtějí zničit naši dva tisíce let existující civilizaci, protože je smrtelně ohrožuje? Anebo mají pravdu ti, kteří se tomu usmívají?

Autor na všechny tyto otázky nachází odpověď a nalézá v nich i Boha. Snad se to někomu zdá zvláštní, ale bez Boha se, popravdě řečeno, žádný filozofický systém vystavět nedá. A kde je v této knize Bůh, tam musí být i Antikrist - nikoli ďábel, nýbrž člověk z masa a kostí, nositel zla, i když si to třeba ani neuvědomí.

Hájek ve Smrti v sametu líčí svět kolem nás po svém, nicméně promyšleně - a může mu někdo něco vyčítat? Ano, samozřejmě, každý má takové právo, ale nejdřív je třeba si jeho knihu přečíst! A že by se neměla vydávat, protože útočí na uznávané mýty? Jenomže pak bychom neměli svobodu slova! A bez ní by vyhasla demokracie. Tedy alespoň to, co z ní u nás zbylo... (Založil/a: Moreanne)

Petr Hájek Petr Hájek
*23.10.1951

Th3 T3mpt3r
  29. 2. 2016, 19:26
Snad ten nejhorší škvár, co jsem kdy přečetl. Ale co čekat od bigotního fundamentalisty a fanatického zaslepence toho nejhrubšího zrna?
Přirovnávání Klause k andělským silám a Havla k těm démonickým je spíš k pláči než k smíchu. Hájek by si měl uvědomit, že Havel se velkou měrou zasloužil o tom, že si tu dneska Hájek svobodně může plácat tyto nenávistné výlevy.
A neposledně, jak píše uživatel nechapacka84, Hájkovo zbožštění Václava Klause "hraničí s latentnou homosexualitou".
nechapacka84
  9. 12. 2013, 11:57
Zmes konín, poloprávd, mýtov, a náboženských hesiel, kde uznávám, dá sa nájsť i pár (možno i viac než pár) vecí, s ktorými sa dá stotožniť, poprípade vedú minimálne k zamysleniu. 92% je síce prehnané číslo, ale…
Kniha v podstate patrí asi medzi to najlepšie zo žánru, ktorý predstavuje, a paradoxne jej najviac na kvalite uberá sám autor. Pán Hájek je bohužiaľ fundamentalista, náboženský fanatik a sám seba považuje i za veľkého filmového a literárneho kritika, biológa, antropológa a fyzika.
Jeho adorácia pána budovateľa... ehm pardón... pána rozkradateľa... ale sakra, ešte raz... pána zakladateľa ČR, hraničí s latentnou homosexualitou.
Mimo to, v celej knihe sa môžeme na každej stránke presvedčiť, čo pravica NIEJE, ale akosi tam nikde nieje to, čo pravica predstavuje. Ale to je pochopiteľné, kedže to vie len ON a pán KLAUS.
Btw1, tvrdiť, že s myšlienkou EÚ prišiel nacistický režim, je ozaj na žalobu obzvlášť od Čecha, keďže ako prvý v Europe sa v podobnom duchu vyjadrujú práve českí králi (Jiří z Poděbrad určite, a myslím, že dávno pred ním snáď Přemysl Otakar I.).
Btw2, i po stránke slohovej je to prazvláštné dielo. Dovolím si tvrdiť, že rozvinutejšie vety žiadna iná kniha neobsahuje. A pán autor... „Hloupí lidé potřebují cizí slova k pocitu své velikosti.“
Les_pulpinos
  24. 4. 2015, 22:54
Ze začátku jsem nechápala, kam s tou apokalypsou míří, ale musím uznat, že mu to nakonec dávalo smysl, a věřím, že z velké části trefil do černého. O tom, jakou mají moc média, není pochyb (v poslední době se doma dost "bavíme" tím, jak "seriózně" informují náš národ o ukrajinském konfliktu, a když má někdo náhodou odlišný názor, musí být podle nich nutně "ovlivněn ruskou propagandou"). To, že VH mířil výš, než jen na post hlavy evropského "pidistátečku", je také logické. VK fandím (hlavně od té doby, co nechtěl podepsat Lisabonskou smlouvu), takže kniha byla vyloženě můj šálek kávy. Ovšem vadilo mi několik věcí: především Hájkova oslava katolicismu (nemyslím si, že by jejich pojetí církve bylo správné a původní - to by se z nich nevydělilo tolik jiných křesť. církví!) a hanění jiných západních křesťanských církví, hlavně luteránů; dál mi vadil fakt, že když se Hájek odvolával na nějakou politickou událost v minulosti, předpokládal, že každý ví, oč běží (já třeba okolnosti Klausova odvolání z funkce premiéra neznám, v deseti jsem se o politiku nezajímala atd...) - to mohl trochu více rozebrat! A jeho kritika darwinismu (k tomu mám sice taky pár výhrad, ale něco na tom je..) a vědy obecně... chápu, že jako zavilý katolík zřejmě věří na Adama a Evu, ale mohl by mít na vědecké objevy trochu pokrokovější názor - třeba že vědu daroval lidstvu Bůh ;D Taky mě trochu nesedělo jeho pojetí pravice a levice...
Maftík
  13. 12. 2012, 12:14
Hájek se s tím v této knize, jak se říká, nesere, a to je dobře. I přes mediální embargo se připravuje již druhý dotisk (13.12.2012)
Choronzon
  1. 2. 2013, 19:50
Madenka: pokud myslíte před revolucí, tak to se jistě zasloužil. Ale po revoluci působil již jednoznačně jako protivník proti silám svobody.

Jinak knihu jsem četl a líbila se :)
Machrovic
  2. 2. 2013, 23:13
Však on se Havel nezasloužil o svobodu slova ani před revolucí. Paňáca, připravený na převzetí moci, nic jiného. Dějiny vždycky píší vítězové a Havel byl bohužel vítěz, ne svoboda.
Madenka
  18. 12. 2012, 23:06
Jen ať se tiskne, proti tomu nic, i když s obsahem osobně nesouhlasím. Ale ať si pan autor a nadšení čtenáři, prosím, uvědomí, že ten, na kterého je v knize házena špína, se o svobodu slova významně zasloužil. Mám takový pocit, že my lidé umíme upřít zásluhy komukoliv, jak se nám jen zamane... Je mi to líto, proto se alespoň takto za osobu Václava Havla stavím.