České dějiny

Originální název: České dějiny

Jota - 2012
ISBN: 978-80-7462-096-6

Jota (2012) 978-80-7462-096-6 210

Klíčovými okamžiky naší historie od příchodu Slovanů po současnost vás provede unikátní publikace renomovaného autora a historika Petra Čorneje.

V knize se účelně propojuje nový, neotřelý pohled na české dějiny v politických souvislostech s atraktivní formální podobou a bohatou obrazovou přílohou. Fakta a události autor popisuje svěžím jazykem a předkládá je způsobem srozumitelným i laickému čtenáři. Kromě unikátního propojení historických okolností v návaznosti na jejich politický kontext je kniha výjimečná bohatým obrazovým materiálem, který čítá přes 400 fotografií a reprodukcí.

Skutečný bonus pro milovníky historie pak tvoří 34 význačných dokumentů uložených spolu s publikací v dárkovém boxu. Čtenář tak dostává jedinečnou možnost prohlédnout si a doslova „osahat“ listiny, jejichž význam byl pro české země klíčový, či se dotknout záznamů dobových událostí, a přenést se tak do časů našich předků.

• Klíčové okamžiky naší historie od příchodu Slovanů po současnost.
• Exklusivní provedení české historie.
• Nový, neotřelý pohled na české dějiny v politických souvislostech s atraktivní formální podobou a bohatou obrazovou přílohou.
• Mnoho stran přiložených historických dokumentů, jejichž prostřednictvím se tvořily naše dějiny.

Kniha obsahuje 6 dějinných celků, 76 kapitol čtivého textu, více než 400 fotografií a obrazových materiálů a 34 přiložených význačných dokumentů české historie. (Založil/a: Moreanne)