Hovory s řezníkem

Hovory s řezníkem

Podtitul: Kuchařka pro dceru z masa a kostí

Originální název: Hovory s řezníkem

Smart Press - 2012
ISBN: 978-80-87049-53-2

Smart Press (2012) 978-80-87049-53-2 352

Kuchařka pro dceru je tu potřetí! Tentokrát vychází vstříc všem nesmělým dcerám, sestrám, snachám, vnučkám či přítelkyním, které pokládají maso za velkou kuchařskou výzvu. Jak se zbavit ostychu z pultu s masem a jak si vybrat ten správný kus na guláš? Jak překonat obavy z nevyzpytatelného masa a poznat, které je vhodné na pánev, zatímco jinému to bude víc slušet v troubě? Knížka Hovory s řezníkem vás prostřednictvím 200 vyzkoušených receptů z české i světové kuchyně tohle všechno naučí. Jako nejlepší kamarádka vás však nejdřív vezme za ruku a odvede do nejbližšího řeznictví. Tam vás seznámí s tím záhadným mužem se zmijovkou na hlavě a sekáčkem v ruce, vybere s vámi maso a teprve potom se s vámi pustí do vaření. Stejně jako Kuchařka pro dceru a Vánoční kuchařka pro dceru vás obejme, pohladí po duši a odhalí všechno, co jiné kuchařky tak rády tají. I s ní máte jistotu, že díky podrobným, laskavým a vysvětlujícím receptům zvládnete vše hned napoprvé, ať už jsou to rychlé masové kuličky, vepřová čína, slavnostní kachna na dva způsoby nebo dech beroucí bramborová kaše k sekané. Autorka po vás nebude chtít dušení doměkka ani středně rozpálenou troubu, naopak vás upozorní na všechny důležité okamžiky a odpoví na otázky: jak a proč? A až jednoho dne Kuchařku pro dceru z masa a kostí dočtete a dovaříte až do konce, celý svět bude sedět u vás v kuchyni a volat po nášupu. (Založil/a: Moreanne)

psychoklara
  1. 7. 2014, 9:27
Připravit dobře maso je prostě věda, zvlášť pro nás, co ho sami nemáme moc v oblibě, ale nechceme své rodině odpírat nějakou tu živočišnou bílkovinu. A pokud zrovna nevyrůstáte na vesnici, nejste zvyklí stahovat králíka, škubat kuře a porcovat prase, může se snadno stát, že se v mase prostě nevyznáte, bezradně postáváte v obchodě a nevíte co koupit. Tato kuchařka vše pěkně vysvětlí a vždy přidá recept na maso včetně zajímavé přílohy. Na můj vkus je ale psaná až příliš rozvláčně, každá kapitola je takový malý román.