Temný rytíř povstal

Temný rytíř povstal

Mladá fronta - 2012
ISBN: 978-80-204-2813-4

Mladá fronta (2012) 978-80-204-2813-4 400

Je tomu již osm let, co se Batman vytratil do noci a z hrdiny se změnil v uprchlíka. Tím, že na něj padla vina za smrt Harveyho Denta, obětoval temný rytíř všechno pro to, co společně s komisařem Gordonem považoval za vyšší dobro. A na čas tato lež skutečně zabírala, když byla kriminální aktivita v Gothamu rozdrcena silou Dentova odkazu. Všechno se ale mění s příchodem prohnané zlodějky a jejích tajemných zájmů. Avšak ještě daleko nebezpečnější je nástup Banea, maskovaného teroristy, jehož nelítostný plán proti Gothamu vyžene Bruce Wayna z jeho dobrovolného exilu. Avšak ani pokud si znovu nasadí svou masku a temnou kápi, nemusejí jeho síly proti Baneovi stačit…

Oficiální novelizace posledního dílu jedné z neúspěšnějších filmových sérií všech dob je stejně fascinující jako samotný snímek a navíc přináší řadu scén, které na plátně neuvidít (Založil/a: Snicketka)

kajas1993
  28. 5. 2013, 19:23
Co jen dodat... Nolanovo zpracování příběhu o Temném rytíři je mojí srdeční záležitostí, beletrizace tedy pro mě byla příjemnou povinností.
TheBatman
  8. 11. 2014, 18:22
Podle mě velmi povedená beletrizace. Film byl skvělý a jeho knižní zpracování nezaostává. Na knize mi nic nevadilo, je to dobré, pokud si to chcete porovnat s filmem. Za mě určitě plný počet * .