Císař Josef I.

Podtitul: Nekorunovaný Habsburk na českém trůně

Libri - 2004
ISBN: 80-7277-211-2

Libri (2004) 80-7277-211-2 176

Právník a historický publicista profesor V. Urfus sleduje osudy tohoto opomíjeného a širší veřejnosti prakticky neznámého habsburské panovníka, a to jak z hlediska obecného, tak především ve vztahu k zemím české Koruny, do jejíchž dějin se mimo jiné zapsal tím, že byl prvním panovníkem, který o svou korunovaci nedbal. Tím ovšem jeho působení, ukončené předčasnou smrtí, ani zdaleka nekončilo. (Založil/a: shawn)

Valentin Urfus Valentin Urfus
*22.11.1928

Karlicka
  21. 5. 2014, 23:40
Nedá se úplně říci, že by mě tato publikace nadchla. Je to z toho důvodu, že se dle mého názoru věnovala dávné minulosti zbytečně více než samotné, i když krátké, vládě Josefa I. Chápu autorův záměr - asi předpokládal, že je potřeba vrátit se do minulosti, aby čtenář pochopil, co se událo za Josefa I., nicméně čekala jsem od knihy zkrátka něco jiného. Čekala jsem, že se bude samotné osobnosti Josefa I. věnovat více.