Muzeum nevinnosti

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Argo - 2012
ISBN: 978-80-257-0742-5

Argo (2012) 978-80-257-0742-5 602

Na jaře 1975 se Kemal, třicetiletý syn bohaté istanbulské rodiny, chystá zasnoubit se Sibel a žít bezstarostným životem. Těsně před zásnubami však potká mladičkou Füsun, svou vzdálenou příbuznou, a ta se stane jeho osudovou láskou. Přesto se zasnoubí se Sibel. Svou tragickou chybu si uvědomí příliš pozdě: zhrzelá Füsun ho opouští a Kemalovi se hroutí svět. Aby přežil, tvoří si soukromé „muzeum nevinnosti“, jež léta posedle plní stovkami předmětů dokumentujících jeho vztah s Füsun – exponáty prodchnutými zrovna tak tíživými vzpomínkami na ztracenou lásku jako nekonečnou melancholií Istanbulu. (Založil/a: al-ma)

Orhan Pamuk Orhan Pamuk
*07.06.1952

jamalka
  1. 4. 2013, 19:24
Rozhodně nejpřímější a nejsrozumitelnější Pamukův román- celou dobu jsem byla přesvědčena, že skončím tak na 60%, ale závěrečná kapitola mě přesvědčila- takže celkové vyznění je někde lehce nad 70 %- holt síla lásky je mocná:)