Devět žen z hradu

Poprvé vydáno celosvětově: 1999

Mladá fronta - 1999
ISBN: 80-204-0776-6

Mladá fronta (1999) 80-204-0776-6 416

Druhé, přepracované a rozšířené vydání čtenáři oblíbené knihy, která vyšla v roce 1993 pod názvem Osm žen z hradu, přináší životní osudy manželek našich prezidentů, devíti, které stály či dosud stojí po boku svých mužů ve funkcích, a dvou, které se příchodu „na Hrad“ nedožily. (Založil/a: Pend)

Pend
  6. 12. 2012, 5:50
Dobře napsaná knížka, dozvěděl jsem se spoustu informací, o kterých jsem předtím vůbec nevěděl, včetně rozvodů...
Kebab Bursa
  29. 11. 2014, 20:14
České dvacáté století, to je opravdu mazec. Byly většími hrdinkami ženy nebo jejich muži, prezidenti? Masaryk i Beneš je nechali osudu a sami raději pracovali v emigraci. Ludvík Svoboda odvezl celou rodinu do Zakarpatí, kde ani netušili, že něco jako záchod existuje. Olga Havlová zase musela celý život rozdýchávat Havlův neotřelý nebo vlastně spíše otřelý vztah k ženám. Kniha je sice nesourodá, nevyvážená, ale plná zajímavých informací. Už se těším na další rozšířené vydání.