Lstí a klamem: Znepokojivý pohled do nitra Mosadu

Lstí a klamem: Znepokojivý pohled do nitra Mosadu Originální název: By Way of Deception: The Making and Unmaking of a Mossad Officer
Poprvé vydáno celosvětově: 1990

Ikar - 1991
ISBN: 80-7118-037-8

Ikar (1991) 80-7118-037-8 399

Victor Ostrovsky byl dříve agentem Mossadu. Byl vybrán jako jeden z mnoha, který je dostatečně schopný být důstojníkem (neboli kacou) Mossadu. V knize je velmi detailně (v průběhu si vedl deník) popsán jeho průchod přijímacím řízením, pár misí, kterých se zúčastnil a také pár známějších, či zajímavějších akcí celého Mossadu. (zdroj: http://echo.bonusweb.cz/iso/recenze/lstiaklamem.html) (Založil/a: glumet)

vladislaus
  12. 9. 2013, 18:02
Tato kniha zaujme pouze specifické čtenáře, které zajímá špionáž a historie Izraele. V první polovině je detailně popisován výcvik agentů Mosadu. Mne to moc nebavilo, k ničemu mi to není. V druhé polovině se popisují různé špionážní akce, které už byly zajímavější, ale pro Čechy to také nemá příliš významu. Snad jen to, že každý Žid na požádání Mosadu slouží. Mají to asi v povaze.
jvaclavik
  2. 4. 2013, 8:40
Začátek velmi poutavý, moc pěkně popsán výcvik v mosadu, ale ke konci tomu trochu docházela šťáva. Každopádně vzhledem k tomu, že je to skutečnost, tak z toho trochu mrazí.