Partitura smrti

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Host - 2012
ISBN: 978-80-7294-695-2

Host (2012) 978-80-7294-695-2 392

Šedesát let chtěl Georg Hofmann na všechno zapomenout: na své dětství, rodiče, rodnou zemi. Potom se však na zámečku nedaleko Paříže objeví tajemná stará obálka. Je na ní jeho jméno a místo odesílatele slovo Osvětim. O několik dní později se ve Frankfurtu odehraje příšerný zločin. Na lodi zakotvené na Mohanu se najde pět mrtvol. Mladá novinářka zmizí v lesích v pohoří Taunus. A objeví se muž, kterého všichni považovali za mrtvého. Zatímco hlavní komisař Marthaler horečně vyšetřuje, dozví se od své přítelkyně Terezy novinku, která mu zásadně změní život. (Založil/a: Moreanne)

Jan Seghers Jan Seghers
*??.??.1958

Domovoj
  8. 11. 2014, 15:50
Kniha se mi moc líbila. Není tak akční a dramatická jako třeba Nesbo, o to víc je ale přirozenější. Spojuje v sobě dvě věci, které se mi líbí (styl novodobých tzv. "severských detektivek") a které mě zajímají (Osvětim). Knížka se také nepatrně dotkla toho, jakým způsobem se s nacismem a holokaustem vyrovnávají pozdější generace Němců. Myslím, že ani současní Němci pořádně neví, jak se se svojí minulostí správně popasovat. Pokud to vůbec nějak lze.
zelenoočka
  28. 11. 2016, 12:08
Nejsem "detektivkář", nemohu tudíž posuzovat stránku detektivní zápletky, ale historické souvislosti jsou značně postavené na hlavu. Spletitý příběh zasahující do Osvětimi je nereálný, absolutně mimo. Kdo si přečte, tak si proboha neberte reálie za skutečné a obraťte se k literatuře, ať už vzpomínkové, odborné nebo čistě beletristické, ale jiné.