Zápach odlivu

Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Baronet - 2012
ISBN: 978-80-7384-581-0

Baronet (2012) 978-80-7384-581-0 424

Detektivní román Zápach odlivu je prvním z řady příběhů o kriminalistovi Fredriku Bromanovi, který se spolu s rodinou, svojí ženou Ninni a dvěma dětmi, právě přestěhoval ze Stockholmu do malé vesničky na ostrově Gotland. Vše zpočátku vypadá jako sen, plný slunce, bezstarostného koupání a nádherné gotlandské přírody. Avšak poté, co je ve střešním boxu jednoho odstaveného auta nalezeno polorozpadlé rozporcované tělo, mění se sen o klidném životě na Gotlandu v noční můru. Ráj na zemi se stává ostrovem hrůzy. Fredrik a jeho rodina si uvědomují si, že vrah může číhat všude. (Založil/a: Moreanne)

Håkan Östlundh Håkan Östlundh
*01.12.1962

JarKun
  30. 5. 2014, 7:02
Po delším čase jsem u detektivky uvažoval o čtyřech nebo pěti hvězdičkách, nakonec jsem zvolil pět. Kniha hezky vtáhne do atmosféry netradiční severské krajiny, děj je napínavý, hrdinové uvěřitelní se svými starostmi i radostmi. Povedené dílo.