Skromný génius

Skromný génius Originální název: Skromnyj genij
Poprvé vydáno celosvětově: 1974

Svoboda - 1985

Svoboda (1985) 601

Svérázné science fiction Vadima Šefnera, odehrávající se na půdě minulého, dnešního i budoucího světa i daleko ve vesmíru i v čase, jako by byly důkazem, že kouzelné věci se dějí dnes a denně těm, kdo o to stojí a zaslouží si to. Proč by i nám nemohla cizí civilizace poslat sto tisíc a pozorovat, jak s nimi naložíme, proč by i nám před staletími ukrytý stroj kterési jiné civilizace nemohl věnovat elixír života dlouhého milión let? Třeba i váš soused si v malém bytě instaloval Apmip - Antigravitační přístroj s místní působností - a může chodit i po stropě, nebo vynalezl křídla, aby na jaře nemusel chodit po rozbahněných cestách.
O kvalitách této knihy snad nejlépe svědčí fakt, že román Chýše dlužníkova (z roku 2155), který v ní najdete, byl navržen k astrofikaci neboli k přeložení do jazyků obyvatel jiných planet. (Založil/a: Richie)

#výbor
Vadim Sergejevič Šefner Vadim Sergejevič Šefner
*30.12.1915 - †05.01.2002

Richie
  25. 11. 2012, 16:05
Tato sbírka povídek autora sovětské éry mě příliš nezaujala. Možná jsem to mohl zvládnout přečíst v osmdesátých letech, ale dnes bych po této knížce v žádném případě nesáhl - je mnoho lepších knih scifi.