Vše, co jsme milovali

Vše, co jsme milovali
Originální název: The things we cherished
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Víkend - 2012

Víkend (2012)

Příběh románu Vše, co jsme milovali , se rozprostírá přes několik desetiletí i kontinentů. Vypovídá o síle lásky, která dokáže překonat i ty nejhorší nástrahy. Roger Dykmans žije s bratrem Hansem, který tajně pracuje proti nacistům. Rogera přitom stále více přitahuje Hansova židovská manželka Magda. Jeho sílící okouzlení ale zpřetrhá krutý zásah osudu, když na Magdu a její dcerku Annu dopadne podobně jako na ostatní Židy nemilosrdná nacistická pěst. Gestapo pak předloží Rogerovi ďábelský návrh: pokud jim sežene informace o Hansových operacích, propustí mladou ženu s dítětem na svobodu. Roger tak náhle čelí neřešitelnému dilematu. Má zradit bratra, aby zachránil ženu, již oba milují? Kniha Pam Jenoff , nositelky literárních cen Quill Award, Book Sense, a autorky z nejužší nominace na cenu Sophie Brody Award, je strhujícím podobenstvím lásky a zrady. (Založil/a: stenatko)

Pam Jenoff Pam Jenoff

Claire27
  3. 4. 2016, 14:04
Vše, co jsme milovali je mou druhou knihou autorky Pam Jenoff a opět musím uznat, že mě čtení této knihy neuvěřitelně bavilo. Autorka skvěle propojila několik příběhů do jednotného celku, který vytváří skvělou a napínavou knihu plnou zvratů.