Originální název: Jackdaws

Euromedia Group - 2015
ISBN: 978-80-242-4736-6

Euromedia Group (2015) 978-80-242-4736-6 415
Knižní klub (2004) 80-242-1126-2 478

Den D se blíží. Němci nevědí, kde ani kdy se Spojenci vylodí, ale je jim jasné, že to bude brzy. Pro Felicity "Flick" Clairetovou, agentku britské tajné služby, jejíž prací jsou sabotážní akce v týlu nepřítele, nebylo nikdy v sázce tolik jako právě teď. Přežila dlouhodobé nasazení za nepřátelskými liniemi a stala se jedním z nejefektivnějších britských agentů v severní Francii. Ví, že schopnost Němců odrazit invazi Spojenců závisí do značné míry na komunikačních linkách, a tak ji ve dnech před vyloděním čeká úkol, jehož význam je zcela klíčový - musí zničit telefonní ústřednu, která spojuje německá vojska s nejvyšším velením v Berlíně. Když se však Flick se skupinou příslušníků hnutí odporu pokusí na centrálu přímo zaútočit, vše skončí katastrofálním nezdarem a jí se celý svět obrátí vzhůru nohama. Skupina je zlikvidována a její sebedůvěra otřesena. V tuto chvíli dostává poslední šanci dosáhnout cíle, jenže úkol, který byl předtím hrozivý, je nyní skoro nesplnitelný. Nový plán totiž vyžaduje speciální tým složený výhradně z žen, které je třeba sehnat a vycvičit během několika málo dní. Dostávají krycí jméno Kavky a mají proniknout do ústředny přímo před očima Němců… (Založil/a: skjaninka)

ROB33
  12. 1. 2016, 8:36
Co k tomu dodat...., sice nenáročné, avšak čtivé a napínavé čtení. Moc rád čtu knihy pojednávající o novodobé historii, především pak o druhé světové válce. Nejsem militarista, naopak,mám k násilí a zbraním odpor, ale souvislosti a fakta okolo druhé světové války mě velmi zajímají. Tato kniha je krásnou beletrií týkající se druhé světové války. Působivé bylo především jak Dieter, důstojník německé armády, zcela fanatizován zabránit Flick jakékoli sabotáži. Byl schopný pro narušení sabotáže udělat cokoliv a vždy byl krok za Flick, ačkoliv byl stále přesvědčený, že jí konečně už dostane.
Claire27
  17. 2. 2016, 9:19
Jsem nadšená! Kavky jsou pro mě prvním setkáním s Kenem Follettem a zaručeně ne posledním. Příběhy o událostech 2. světové války jsou mé nejoblíbenější a Ken mi dal opět něco nového. Skvělá zápletka a vypracováno do posledního detailu. Knížku jsem přečetla během pár dnů. Od první sekundy jsem byla napjatá a chtěla vědět jak to všechno vlastně skončí! Nová oblíbená knížka :)
dalimoni
  9. 5. 2012, 0:20
Mé první setkání s autorem Kenem Follettem a panuje velké nadšení. Kniha strhující bez jediné nudné pasáže, napětí od začátku až do konce - úplně jsem to prožíval s hlavními hrdiny. Určitě si ještě něco od tohoto autora přečtu, protože toto dílo stálo opravdu za to!!
ready19
  16. 9. 2015, 16:46
Paráda, atraktivní forma jako obvykle u Folletta, chytne a nepustí. Líbilo se mi umístění příběhu do atmosféry předvečera Dne D a také osud hlavního záporňáka. Určitě si tohle dovedu představit i ve filmovém zpracování.
khoiba
  20. 10. 2015, 12:18
I pro mě první setkání s autorem a musím říct, že Kavky mě dokonale pohltily - čtivé a napínavé od začátku až do konce, skvěle zpodobněná atmosféra válečné Francie těsně před invazí a v neposlední řadě i empatické vykreslení všech postav. S filmovým zpracováním jednoznačně souhlasím s ready19 ( a tímto mu i děkuji za doporučení této knihy), protože při čtení mi v hlavě vyskakovaly obrazy jako na filmovém plátně. Už se moc těším na další Follettova díla.
Ondřej Novotný
  29. 10. 2016, 13:38
Dlouho jsem odkládal přečtení Kavek, myslel jsem, že to bude taková ta faktografická nuda. Ale byl jsem velice příjemně překvapen. Děj měl spád od začátku do konce, nikde žádné hluché místo, napětí, akce. Prostě paráda. Takže za mě 5*.
Petr Kunzl
  4. 10. 2016, 20:49
Předvídatelné, dějově ploché, místo postav se tu vyskytují spíše figurky... Možná jsem až moc striktní, ale Jiří Šulc nastavil v tomhle žánru laťku příliš vysoko, aby se tohle dalo brát vážněji, než grotesky se sedmou rotou.
evik9
  29. 9. 2016, 10:55
Dobrá kniha. Nikdy by mě nenapadlo, že mě bude bavit válečná kniha, ale ANO. Bavila a moc. Dokáže přiblížit válečné období, vztahy mezi lidmy, vztahy mezi židy a němci... Moc povedené
Amelia
  11. 4. 2016, 19:50
Další přečtená kniha od tohoto skvělého autora a opět nadšení. Jeho styl psaní je jedinečný. Chytí vás a už nepustí. Kniha opět přečtena jedním dechem. Oceňuji především umístění děje do několika málo dnů před invazí a do světa agentů a odboje.
Karlos3344
  27. 5. 2013, 16:01
Výborné. Velmi čtivé a napínavé. Rozhodně doporučuji ke čtení.
Není to žádné náročné čtení, ale chytne a nepustí.