Originální název: The Man from St. Petersburg

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4654-3

Knižní klub (2014) 978-80-242-4654-3 352
Knižní klub (2001) 80-242-0537-8 348

Do Londýna přijíždí z Moskvy kníže Alex, aby tu jménem cara uzavřel smlouvu, která by v případném válečném konfliktu zaručovala oběma stranám vzájemnou účinnou pomoc. Nikdo z účastníků tajného jednání však neví, že je ještě jeden muž – tvrdý, nesmlouvavý anarchistický Felix, jehož posláním je knížete zabít, i kdyby měl za to zaplatit vlastním životem. Jeho odvážný plán, připravený téměř s matematickou přesností, prozatím ztroskotává na nečekaném zvratu-potkává ženu, kterou kdysi vášnivě miloval. (Založil/a: skjaninka)

Fabienne
  2. 9. 2011, 16:29
Na rozdíl od "Kladiva ráje" mě tato kniha příjemně překvapila. Příběh se odehrává v Anglii, těsně před začátkem první světové války a kromě barvitého a napínavého děje nabízí i jakousi sondu do duše revolucionáře a anarchisty.
achilles
  23. 2. 2015, 20:25
Ze začátku trochu zdlouhavé popisování, ze kterého jsem nebyl moudrý. Pak se děj krystalizoval a zejména skutečné historické postavy dávaly ději jiskru. Závěr mi však připadal jako z nějaké kriminálky a kvalitou to připomínalo honičku aut. Hodně mě zklamali fiktivní postavy, ani k jedné jsem si nedokázal vytvořit nějaký vztah. Absolutně nesympatický a tragický Felix, naivní až hloupá Charlotta, o Lydii ani nemluvě...Díky bohu za Churchilla. Absolutně se mi nelíbili popisy sexuálních aktivit, které snad do tohoto románu ani nemusely býti zařazeny.
ivka
  5. 7. 2016, 7:14
Jednoduché na čtení, zajímavé , dobře vykreslené postavy jak Felixe, tak Lydie a Charlotty.Děj docela napínavý, zajímavá prostředí, luxus i bída.
ready19
  9. 12. 2015, 12:33
Podobně jako u románu Kavky naprostá spokojenost, napínavé a bez prázdných míst. Závěr nezklamal, drama až do konce...rozhodně to splnilo, co jsem od knížky čekal.
evik9
  29. 9. 2016, 10:59
Opravdu dobrá kniha, moc mě bavila, ostatně stejně jako všechny Follettovi knihy. Tento pan spisovatel nikdy nezklame. Ještě že knih napsal hodně, mám z čeho vybírat.