Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Život pro živé

40%
2 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Život pro živé
Autor:

Poprvé vydáno celosvětově: 1985

Nejnovější vydání:
Melantrich - 1985
Počet stránek: 412
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Melantrich (1985) 412

Další reedice dvou úspěšných historických románů brněnského autora Jana Machoně, tentokrát v jediném knižním svazku. Děje obou románů totiž na sebe volně navazují a také hlavní postavy jsou společné.
Autor se zaměřil na dobu vlády krále Václava IV. a na konflikty příslušníků lucemburského rodu, tedy na spory Václava IV. s bratrem Zikmundem, králem uherským, a bratrancem Joštem, markrabím moravským. Svou roli v příběhu hraje i druhý králův bratranec, moravský markrabí Prokop, a sumárně také rod Rožmberků. Z valné části jde autorovi o zvýraznění historické úlohy moravské sídelní šlechty, stojící při Prokopovi a tím také věrné králi Václavovi, šlechty, která má sice poměrně daleko k pražskému královskému dvoru a k intrikám, které se tam odehrávají, ke královým ctižádostem i jeho osobním slabostem, nicméně vždy, když pro krále Václava nastává čas nebezpečí a čas ohrožení, je tato šlechta ochotna osvědčit svou věrnost se zbraní v ruce. (Založil/a: Richie)

(více)  
Jan Machoň Jan Machoň
*04.02.1921 - †27.04.1994


KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
40% 40% 40% 40% 40%
  28. 11. 2012, 15:08
Oba historické romány - Vyděděnci a Život pro živé - nejsou příliš zdařilé. Čtou se docela těžkopádně a tolik nezaujmou, takže jsem byl rád, že jsem je nakonec zvládnul dočíst a vím, že se k nim již nikdy nevrátím.