Železná dcera

Železná dcera
Originální název: The Irod Daughter

Knižní klub - 2012

Knižní klub (2012) 360

Meghan Chaseová, napůl smrtelnice a napůl letní elfka, nikdy nikam pořádně nezapadala. Aby zachránila bratra, uzavřela dohodu se Zimním princem. Ten ji však opustil a odvrhl a ona zůstane se zlomeným srdcem uvězněná na chladném, nepřátelském dvoře Zimní královny. A když začne hrozit válka mezi zimními a letními fériji, Meghan si uvědomuje, že pravé nebezpečí představují železní férijové, ty podivné bytosti, které kromě ní a prince Ashe nikdo nespatřil. Jenže jí nikdo nevěří. A co hůř, Meghan přišla o vlastní magické schopnosti a ve zrádném světě, který ji obklopuje, si musí poradit jen pomocí vlastní chytrosti. Neví, komu může důvěřovat, netuší, kam se obrátit o pomoc. A přestože si Meghan vypěstuje železnou sílu vůle a odhodlání, nedokáže odolávat toužebnému šepotu svého až příliš lidského srdce. (Založil/a: lera)

Julie Kagawa Julie Kagawa
*12.10.1982

PeťkaW.
  26. 11. 2014, 10:12
Souhlasím s ostatními komentáři v tom, že kniha je opravdu neobyčejně čtivá a poutavá. Děj hezky odsýpá, nechybí akce, napětí, zvraty, ani romantika... ale na můj vkus bylo právě té, až moc. Vadilo mi trochu neustálé vzdychání hlavní hrdinky. Chyběly mi i sarkastické poznámky Puka, kterých bylo podstatně méně, než v prvním díle a celkově mi jeho postava už nebyla tolik sympatická. Nicméně jde opravdu o povedené fantasy, které má co nabídnout. Jako jedinou vadu bych viděla to, že jde o sérii, která vás sice nadchne, výborně se čte a vy ji hltáte jedním dechem, ale po týdnu už vlastně pořádně nevíte, o čem byla nebo jak se jmenovala hlavní postava.
TeddyM
  5. 1. 2014, 19:07
Úžasnééé :) Takhle mě dlouho žádná knížka nechytla. Příběh hezky odsýpá, o romantiku i napětí není nouze. Jediné co mě mrzí je fakt, že nakladatelství odmítá vydat další díly. Mám dilema, jestli to mám zkusit v AJ nebo si představovat, že tím to skončilo...:)
Doplnění 11.1.2014: Tak jsem dokončila třetí díl v angličtině a je OPRAVDU velká škoda, že to tady odmítají vydat. Naprosto úchvatná série! Třetí díl je ještě lepší než druhý.
PETICE o vydání dalších dílů Iron Fey v CZ:
Anna.Ká
  24. 9. 2015, 17:32
Zase jedna z knih co dokážou pohltit. Je to celkem netradiční pojetí fantasy, ale o to víc se mi tato série líbí. Zimní princ mě dováděl k šílenství, ale ve 3. a 4. dílu se konečně rozhoupe a začne se chovat jak člověk s emocema, ne jako robot. Celkově ta série je napínavá a sladká:).
kwacik
  3. 3. 2014, 12:34
Úžasnééé pokračování prvního dílu! Vůbec nedokážete předvídat co se tam stane... kniha plná napětí a romantiky. Bohužel mi nezbyde nic jiného než další díly přelouskat v AJ... :( ale jakmile to vyjde v ČJ hned si to koupím a projistotu si přečtu pro lepší prožitek z detailů popisu v knize. :)
LoriMyers
  29. 12. 2012, 13:43
Knihu jsem přečetla jedním dechem a musím říct, že je mnohem čtivější než první díl. Děj má velmi rychlý spád, což se mi líbí. Už se nemohu dočkat na třetí díl! :)