Zabouchnutá do tebe

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Motto - 2012
ISBN: 978-80-7246-640-5

Motto (2012) 978-80-7246-640-5 344

Příběh o tom, že někdy je zapotřebí vypravit se za pravou láskou na druhý konec světa.
Kadeřnice Janie Johnsonová se před časem rozešla s dlouholetým přítelem a přestěhovala se na venkov, kde teď bydlí ve starém rázovitém domečku jenom s kocourem. Osamělý život, který vede, je však neustále terčem někdy dobře míněných, jindy kousavých poznámek jejích kolegyň a zákaznic. Po katastrofálním rande naslepo a šokujícím zjištění, že její bývalý partner čeká s novou přítelkyní dítě a bude se ženit, se Janie nechá zlákat prospektem cestovní kanceláře, dá sbohem předvánoční Anglii a vydá se na exotickou dovolenou do Afriky. Všichni známí považují její nápad za šílený a jejich pochybnosti o Janiině duševním zdraví se ještě vystupňují, když vyjde najevo, že se v Africe zamilovala do nefalšovaného masajského bojovníka Dominica a chce udělat všechno pro to, aby s ním mohla žít. Neváhá prodat všechny cennosti, a dokonce se zadlužit, jen aby se za ním mohla znovu vypravit do přírodní rezervace Masai Mara a pak mu zaplatit cestu do svého domova v malebné vesničce. Dominikův příjezd však vyhrotí vztahy v Janiině okolí a ty přimějí Dominica, který si v Anglii těžko zvyká, k dramatickému útěku... Jak se teď zachovají Janiini domnělí přátelé? Uvědomí si, že málem způsobili tragédii? (Založil/a: Moreanne)

Elleyne
  3. 10. 2013, 12:45
Rozhodně jeden z lepších autorčiných počinů. Je to pěkné, čtivé, optimistické i malinko k zamyšlení. A to jsem se zezačátku bála, že to bude jen napodobenina jiné, slavnější knížky.
Evelýny
  26. 5. 2015, 22:31
Láska, která překonala vzdálenost několika kontinentů, hlubokou propast rozdílných etnických kultur, nabubřelost evropského pseudorasismu. Láska prý hory přenáší tak proč by nepřenesla jednoho masajského bojovníka do Anglie. Kniha se četla dobře, ale u autorky žádné nové téma. Nápadná podobnost příběhu s knihou S tebou nebo bez tebe.
Na můj vkus se v knize objevilo dost chyb, ale to jde za vydavatelem.
barus.horn
  22. 10. 2014, 18:49
Nádherná knížka. Moc mě bavila... Je to krásný příběh kadeřnice, která je dlouho sama a když nejméně čeká pravou lásku, najde jí. Ovšem má to háček. Zamilovala se do masajského bojovníka... Zajímavý příběh plný děje a nabízí se zde spousty otázek k zamyšlení... Vřele všem doporučuji...
Mashinca
  29. 4. 2016, 12:35
Tahle kniha mě velice mile překvapila. Nic jsem od ní nečekala, koupila jsem si jí na rychlo na dlouhou cestu a nakonec mi cesta přišla krátká, protože jsem nestihla zhltnout vše najednou. Knížka mě rozesmála, dojala, dovedla k zamyšlení, rozněžněla i rozčílila. Super skóre od takovéhle oddychovky.
Digi
  11. 8. 2014, 21:29
Čtivá optimistická kniha. Hlavní hrdinka je sympatická kadeřnice, která žije jen s kocourem a hledá skutečnou lásku.