Konečná stanice Bagdád

Alpress - 2004
ISBN: 80-7218-509-8

Alpress (2004) 80-7218-509-8 373
Knižní klub (1995)

V noci 22. ledna 1991 - tedy v době, kdy celý svět napjatě sledoval u televizorů nejnovější zprávy z války v Perském zálivu - nastoupilo na odlehlém letišti v Saúdské Arábii osm mužů britské jednotky SAS do helikoptéry, která je měla vysadit hluboko za nepřátelskými liniemi. Posláním přísně tajné operace, jejímž velením byl pověřen seržant Andy McNab, bylo narušit spojení mezi Bagdádem a severozápadním Irákem a zlikvidovat odpalovací rakety Scud dříve, než bude vyprovokován Izrael, aby rovněž vstoupil do války. Navzdory nezměrné statečnosti a houževnatosti McNabových lidí se operace nevyvíjela podle plánu. Čtyři muži padli do zajetí. Tři zahynuli. Pouze jeden unikl. Za nimi zůstalo na dvě stě padesát zabitých nebo zraněných Iráčanů. Pro ty Brity, ze kterých se stali zajatci, však měla nejhorší zkouška teprve přijít. Padli do rukou nepřítele a museli vytrpět nemilosrdné mučení, na jaké je dopředu nemohl připravit ani ten nejdrsnější výcvik. Konečnou stanicí byl Bagdád. (Založil/a: skjaninka)

vladislaus
  15. 4. 2013, 13:52
Popisy mučení v iráckých věznicích jsou opravdu drsné. Jednu hvězdičku srážím za přílišnou popisnost na začátku knihy, kdy autor popisuje přípravu a vybavení mise. Připadal jsem si, jak na školení zelených mozků, a to teda nejsem.
sharky95
  16. 10. 2012, 14:13
Narozdíl od jiných thrillerů z pera tohoto krále žánru, terý není ale tak znám jako Forsyth, je tohle nejlepší. Možná právě protot, že ho napsal prakticky sám život.
MysteryMan
  23. 6. 2014, 3:42
Ano ano, poutavá kniha, mám ji moc rád. A jak píše salman , od Chrise Ryana se můžeme dozvědět tento příběh i z jiné strany. Teď mě napadá: proč se ti dva nemají rádi...?
Vovova
  4. 12. 2015, 0:46
Prosiiim pěkně, moc po ní toužím, měl by někdo na prodej?... A předem se omlouvám, vím, že to sem asi nepatří, ale už strašně moc dlouho se po ní pátrám, tak zkouším Vás čtenáře... Děkuji předem za rady a nabídky... :)
salman
  12. 7. 2013, 14:16
Výborná kniha. Velice zajímavé na knize je, že tu samou akci popisuje ve své knize další spisovatel tohoto žánru Chris Ryan, který jako jediný unikl.