Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Sanin

100%
5 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Sanin Originální název: Sanin

Nejnovější vydání:
Jos. R. Vilímek - 1925
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Jos. R. Vilímek (1925)

Zdařilý román ruského naturalisty Michaila Petroviče Arcybaševa. Velmi zajímavé dílo snoubící v sobě prvky románu filosofického s prvky lasky a erotiky. (Založil/a: Bookworm)

(více)  
Michail Petrovič Arcybašev Michail Petrovič Arcybašev
*06.11.1878 - †03.03.1927

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Bookworm
100% 100% 100% 100% 100%
  28. 11. 2012, 21:06
Významně je zde pracováno s problematikou sebevraždy a umírání, ale i s touhou po plném a bouřlivém životě.Chyby, předsudky společnosti a mladické touhy to vše tvoří poutavý obraz ruské společnosti na malém městě. Oslní nás autorova hluboká zamyšlení i jeho bodání do kontroverzních témat své doby (sebevražda, nemanželský styk ...). Patrný je také vliv Nietzscheuv ... rozhodně krásné dílo (žel v ruské literatuře často opomíjené), které stojí za přečtení... je v něm hloubka, cit a život sám

"Člověk neexistoval dřív, než se narodil, to se nezdá být divné a nepochopitelné... Člověk nebude, až umře, to je stejně jednoduché a zřejmé. Stroj vyrábějící životní energii, který se naráz zastaví – to je smrt. Je to naprosto jasné a není na tom nic strašného... Stalo se. Je to prosté a přirozené... Ano. Co vlastně ztrácíme, když umíráme? V každém případě je v životě víc špatného než dobrého a radostného... I když radost přece jen existuje a je trýznivé ji ztratit. Ale vysvobození z té spousty zla, které smrt přináší, by mělo znamenat plus. Ano, je to velice jednoduché a ani trochu to neděsí."