Útěk

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

CooBoo - 2012
ISBN: 978-80-7447-148-3

CooBoo (2012) 978-80-7447-148-3 264

Jacinda vyzradila tajemství svého drakijského kmene, aby zachránila chlapce, kterého miluje. Převtělila se kvůli němu před lidmi, a tak porušila jedno z nejpřísněji dodržovaných pravidel. Teď se ale musí ke kmeni vrátit, s vědomím, že Willa možná už nikdy neuvidí. Will má zastřenou paměť a jeho vzpomínky na onu osudnou noc a slib, který Jacindě dal, jsou zřejmě ty tam. Za své prohřešky a za to, že z drakijského města utekla, ale hlavně proto, že se zamilovala do lovce draků, Jacinda přichází o výsadní postavení i o nejlepší kamarádku Azurku. Cítí se strašně osamělá a začíná pochybovat o tom, jestli přece jen nedělá chybu, když se vzpírá kmenovým pravidlům, a jestli by se jim neměla nakonec podrobit. Přesto se upíná k naději, že na ni Will úplně nezapomněl, najde ji a zase budou spolu. Může se její přání splnit a bude schopná případně s Willem odejít a všeho se vzdát? (Založil/a: včelka)

Sophie Jordan Sophie Jordan

Bloodym
  10. 12. 2013, 13:25
Druhý díl má typické schéma - hlavní hrdinka je oddělena od hlavního hrdiny a najde podporu u jiného (byla mu dřív zaslíbená) a vzniká klasický trojúhelník. Přes toto klišé, jsem se u knihy vlastně bavila.
RenataHopsinka
  29. 1. 2015, 21:51
Opět skvělá kniha od této autorky. Kniha je plná dramatických zvratů. Hlavní hrinka je odloučena od svého milého. Musí si zachránit život, když jí unesou lovci drakií. Hrozí jí opět uřezání křídel a trvalý svazek s princem dakiů.
Nijura
  28. 10. 2013, 9:41
Slabší než první díl, ale pořád docela nadprůměrný. Přečetla jsem ji za dva dny. Konec byl zase takový, že člověk musí "šáhnout" po dalším díle, ale u mě se zatím tak nestalo.