Yes Man

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

XYZ - 2012
ISBN: 978-80-7388-695-0

XYZ (2012) 978-80-7388-695-0 400

Co se stane, když se rozhodnete odpovídat na každou otázku ANO? Tohle slovo totiž může změnit váš život… Dannymu se zrovna moc nedaří, opustila ho přítelkyně, s nikým se nestýká. Pak mu v nočním autobuse podivný muž poradí, aby více říkal „ano“. A Dannyho život se rázem stane zajímavější, zábavnější a možná i lepší… Podle románu byl natočen i úspěšný film s Jimem Carreym v hlavní roli. Zábavná kniha? ANO! (Založil/a: Moreanne)

Danny Wallace Danny Wallace
*16.11.1976

Ramirez85
  12. 10. 2016, 19:43
Ne, není to neskutečná pr*el, ani to není knížka, která vám změní život (jak se nám snaží vydavatel na titulní stránce namluvit), Yesman (se stejnojmenným filmem má, krom názvu, už pramálo společného- to jen kdyby se někdo rozhodoval o koupi knihy jen na tomto základě) je knížka příjemná, s několika fajn nápady... a to je asi tak všechno, páč je to zároveň knížka veskrze povrchní, Danny má problémy, které bych chtěl mít asi každý člověk ("Zaletím si do toho Texasu nebo nezaletím?"), o nějakých hlubokých myšlenkách nebo nějaké filozofii nemůže být ani řeč. Ale kdo ví, třeba to autor ani neměl v plánu. Na druhou stranu jsem se v některých jeho životních zkušenostech a lapáliích sám poznal a našel, v situacích tu více tu méně všedních, nebo přímo v zásadních. A to je vždycky fajn, že v "tom" nejste sami. Plus ten fakt, jak moc tu Danny vychválil naše hlavní město :-)