Orlovo proroctví

Originální název: The Eagle´s Prophecy

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-249-7

BB art (2012) 978-80-7461-249-7 384

Píše se rok 45 n. l. a centurioni Macro a Cato, kteří ještě nedávno sloužili v mocném římském vojsku, uvízli v Římě. Oba čekají na výsledky vyšetřování smrti dalšího důstojníka, ke které se nachomýtli, a jejich osud se zdá nejistý. V sázce však není pouze budoucnost obou vojáků… Proradným pirátům, kteří mají své základny na illyrském pobřeží, se dostávají do rukou tři svitky, na nichž závisí císařovo bezpečí a budoucnost Říma. Někdo je proto musí neodkladně najít a kromě toho také zlikvidovat piráty. Vychytralý císařský tajemník Narcissus ví, že Macro a Cato mají pro takový úkol dostatek odvahy i důvtipu, a tak jim učiní nabídku, která se nedá odmítnout. (Založil/a: al-ma)

Richie
  1. 4. 2013, 9:29
Šestá kniha série Orel - o mladém legionáři římské armády Catonovi a jeho příteli Macronovi. Příběh oba hrdiny zavede do prostředí římského vojenského námořnictva, kdy mají nejen pomoci zničit pirátské nebezpečí, ale také najít a získat vzácné svitky.
Tentokrát tedy nesledujeme osudy hrdinů při bojích v daleké Británii, ale v blízké vzdálenosti Říma - v Ilyrském moři, v bitvách proti krutým pirátům. Námořních příběhů z dob římské říše není zase tolik, takže jsem si tento díl se zájmem přečetl. Scarow si drží slušnou úroveň a i přes mé ojedinělé pochybnosti o historické přesnosti (např. nošení zbraní v Římě či způsoby pozdravu císaři) je román velmi podařeným dobrodružným vyprávěním o starověké římské armádě.
janeicka
  6. 7. 2014, 10:08
Další příběh centurionů Catona a Macrona se mi líbil, neboť se odehrával v atraktivním prostředí - na moři :-) Zajímavé vylíčení stavu tehdejšího římského námořnictva, námořní bitvy byly opravdu skvěle popsané. Souhlasím, že na začátku mohl autor pár stránek ubrat, ale i tak nemám problém tento příběh ohodnotit plným počtem hvězd.
Lucy Sisk
  9. 10. 2016, 21:34
Válka lidí mění, ale víc lidi mění spolubojovníci.

Docela mě štvalo, že jsem po každých deseti stránkách narazila na překlep, zdvojená slova nebo špatné koncovky při časování sloves. Kdyby tam byly i hrubky, asi bych vyletěla z kůže. To, že kniha má 382 stran ještě neznamená, že je v pořádku nasekat tam úměrně tolik chyb. A také perlička z historie:
"Dokonce se povídá, že je tu pár utajených vesnic, který si vybudovali potomci otroků ze Spartakovy armády."
SGS
  28. 12. 2014, 23:34
Jak ohodnotit, tak rozporuplne. Ne ze by me to nebavilo, precetl jsem to asi behem dvou dnu, ale to prostredi... uz to neni to, co me na teto serii upoutalo a kvuli ktere jsem hltal dalsi a dalsi knihu. Prostredi legie to bylo pro me to nejzajimavejsi. Bohuzel, podle naznaku na konci knihy to vypada ze i v dalsim dile pujde spise o specialni misi, nez o zivot v legii.
Cassius
  29. 8. 2014, 14:05
Četl jsem všechny předchozí díly a jejich úroveň s každám novým klesá. Vyprávění nemá spád, Macro je stále hloupější, postavy neuvažují logicky (možná jen proto, aby se mohly vrhnout do dalšího dobrodružství) a stále se rozčilením bouchají pěstí do stehna (to se v knize opakuje snad desetkrát). Sérii orla jsem měl rád, ale už je to nastavovaná kaše a další díly asi nedám.