Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Tři svíce za budoucnost

86%
4 14
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Tři svíce za budoucnost

Podtitul: Návody a nápady jak přežít konec světa


Originální název: Tři svíce za budoucnost
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Nejnovější vydání:
Novela bohemica - 2012
ISBN: 78-80-87683-02-6
Počet stránek: 308
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 5x v oblíbených
v přečtených 14x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 16x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Novela bohemica (2012) 78-80-87683-02-6 308

Kniha zaznamenává současné globální trendy a zejména jeden z reálných scénářů: velký světový zmatek a úplný či dílčí kolaps západní či globální civilizace. Po chaotickém přechodném období ale nevyhnutelně nastane regenerace a v pravděpodobném měřítku 20 až 30 let další vzestup. Jde tedy o to, jak vcelku důstojně a vesele přežít přechodové období a netrpět přitom příliš hladem, zimou a bezprávím.

Název Tři svíce odpovídá třem okruhům, které kniha zahrnuje: filosofii, sociologii a praktický život. Abychom se dokázali orientovat v proměňujícím se světě a nebrali se příliš tragicky, potřebujeme jako základ filosofii dějin, náboženství i psychologii. Stejně potřebné, ne-li důležitější jsou praktické návody: jak skladovat potraviny, co pěstovat na zahrádce, jak a zda vůbec skladovat benzín.

Editor a hlavní autor Václav Cílek přizval ke spolupráci řadu renomovaných českých sociologů, filosofů, publicistů, psychologů, historiků, přírodovědců i další autory, kteří se zabývají vyhlídkami na život v dočasném chaosu.

Spoluautoři: Bohumila Baštecká, Ivan Beneš, Milan Calábek, Kristýna Cílková, Ivo Dostál, Pavla Dostálová, Dana Drábová, Jiří Filip, Jiří Hanika, Milan Hrdlička, Kateřina Janovská, Jan Karpíšek, Martin Kašík, Jan Keller, Jeroným Klimeš, Jan Kobylka, Erazim Kohák, Pavel Kohout, Vladimír Kokolia, Stanislav Komárek, Anička Lepšová, Vladimír Merta, Radek Mikuláš, Jiří Návara, Marian Palla, Jan Reiner, Radoslava Schmelzová, Luděk Skočovský, Jan Sokol, Tomáš Sunegha, Zdeňka Sůvová, Marek Šindelka, Helena Štorchová, Jan Trusina, Břetislav Tureček, Mojmír Vlašín, Helena Vlašínová, Zdeněk Zbořil. (Založil/a: al-ma)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

dov
100% 100% 100% 100% 100%
  17. 4. 2015, 18:30
Četl jsem ji s přestávkami asi dva roky. Pomohla mi najít jiný pohled na dění kolem a jsem rád, že takové sborníčky vznikají. Nestal jsem se člověkem s alternativním zdrojem života, ale cítím se bohatší a chci se k některým článkům vrátit. Snad se mi to podaří.