Tři svíce za budoucnost

Tři svíce za budoucnost

Podtitul: Návody a nápady jak přežít konec světa

Originální název: Tři svíce za budoucnost
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Novela bohemica - 2012
ISBN: 78-80-87683-02-6

Novela bohemica (2012) 78-80-87683-02-6 308

Kniha zaznamenává současné globální trendy a zejména jeden z reálných scénářů: velký světový zmatek a úplný či dílčí kolaps západní či globální civilizace. Po chaotickém přechodném období ale nevyhnutelně nastane regenerace a v pravděpodobném měřítku 20 až 30 let další vzestup. Jde tedy o to, jak vcelku důstojně a vesele přežít přechodové období a netrpět přitom příliš hladem, zimou a bezprávím.

Název Tři svíce odpovídá třem okruhům, které kniha zahrnuje: filosofii, sociologii a praktický život. Abychom se dokázali orientovat v proměňujícím se světě a nebrali se příliš tragicky, potřebujeme jako základ filosofii dějin, náboženství i psychologii. Stejně potřebné, ne-li důležitější jsou praktické návody: jak skladovat potraviny, co pěstovat na zahrádce, jak a zda vůbec skladovat benzín.

Editor a hlavní autor Václav Cílek přizval ke spolupráci řadu renomovaných českých sociologů, filosofů, publicistů, psychologů, historiků, přírodovědců i další autory, kteří se zabývají vyhlídkami na život v dočasném chaosu.

Spoluautoři: Bohumila Baštecká, Ivan Beneš, Milan Calábek, Kristýna Cílková, Ivo Dostál, Pavla Dostálová, Dana Drábová, Jiří Filip, Jiří Hanika, Milan Hrdlička, Kateřina Janovská, Jan Karpíšek, Martin Kašík, Jan Keller, Jeroným Klimeš, Jan Kobylka, Erazim Kohák, Pavel Kohout, Vladimír Kokolia, Stanislav Komárek, Anička Lepšová, Vladimír Merta, Radek Mikuláš, Jiří Návara, Marian Palla, Jan Reiner, Radoslava Schmelzová, Luděk Skočovský, Jan Sokol, Tomáš Sunegha, Zdeňka Sůvová, Marek Šindelka, Helena Štorchová, Jan Trusina, Břetislav Tureček, Mojmír Vlašín, Helena Vlašínová, Zdeněk Zbořil. (Založil/a: al-ma)

dov
  17. 4. 2015, 18:30
Četl jsem ji s přestávkami asi dva roky. Pomohla mi najít jiný pohled na dění kolem a jsem rád, že takové sborníčky vznikají. Nestal jsem se člověkem s alternativním zdrojem života, ale cítím se bohatší a chci se k některým článkům vrátit. Snad se mi to podaří.