Naše patálie a lapálie

Naše patálie a lapálie

Podtitul: Z houpačky dětství na houpačku života

Originální název: Naše patálie a lapálie
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Nakladatelství Zdeněk Bauer | NZB - 2012
ISBN: 978-80-904272-6-6

Nakladatelství Zdeněk Bauer | NZB (2012) 978-80-904272-6-6 128

Úspěšná autorka Jarmila Křížová ve své nové knize popisuje humorné i vážné lapálie i patálie svojí rodiny. Bojujete v životě s velkými věci, nebo s maličkostmi? Přečtěte si knihu Naše patálie a lapálie. Pomůže vám získat nadhled. Když z obtížné a zdánlivě závažné patálie dokážeme udělat nepatrnou lapálii a zasmát se původně nepříjemnému zážitku, je život hned veselejší. Slovo patálie označuje vojenskou bitvu. Je to souboj s někým a něčím. Ale výraz lapálie znamená pravý opak. Je to bezvýznamná maličkost. Zbytečný spor, nad kterým je lepší mávnout rukou. (Založil/a: al-ma)

s-reader
  16. 9. 2013, 17:44
Povídky osloví spíše ty, kteří dávají přednost jednoduchému, nenáročnému ději a chtějí si u knihy hlavně odpočinout. Nenajdeme v nich žádnou výraznou pointu, její jakousi náhražkou je douška uvozená větičkou „Co dodat na závěr?“ Často se v textu projevuje silné pokušení dosáhnout žertovného účinku prostřednictvím šroubovaných vět, takový způsob však balancuje na hraně dobrého vkusu. Křečovitá snaha o humor se odráží i v názvu knihy.