Město snících knih

Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Talpress - 2012
ISBN: 978-80-7197-451-2

Talpress (2012) 978-80-7197-451-2 456

Když zemře kmotr mladého básníka Hildegunsta z Mýtotesu, nezanechá svému chráněnci o mnoho více než jeden manuskritpt. Ten ale je tak bezchybný, že Mýtotes neodolá a musí odhalit tajemství jeho původu. Stopa vede do Knížkova, města snících knih. Když do něj hrdina vstoupí, je to jakoby otevřel dveře gigantického knihkupectví. Jakmile se octne v drápech tohoto po knihách šílícího města, je stahován stále hlouběji do bludiště světa, ve kterém čtení ještě znamená nebezpečí, kde bezohlední lovci knih lační po bibliofilských pokladech, kde řádí knížáci a vládne tajemný král stínu. Walter Moers nás unáší do kouzelné říše literatury, kde čtení je posledním dobrodružstvím, kde knihy člověka nejen napínavě zabaví, ale dokáží také dohnat k šílenství nebo zabít. (Založil/a: Moreanne)

Antonín
  16. 1. 2016, 17:02
Na knížku jsem se docela těšil. Hodně mě zaujalo téma. A tak výprava za knížkami mohla začít. Ale čeho je moc toho je příliš. Někdy opravdu všeho moc, škodí. Autor zakomponoval knihy do všeho i tam kde to nebylo nutné. Tyto pasáže mi pak připadaly hloupé. Na co bych upozornil , byli knižáci. Ty stáli za to. Vtipní, malí, jednooký.Takže super. Tři hvězdy jsou adekvátní. Přečíst ??? No, asi nic neztratíte. =)
Bernadette
  27. 6. 2014, 13:54
To je něco do mojí knihovny ormu! Další výborná knížka od Moerse. Představa hledání vzácných knížek jako velkého a nebezpečného dobrodružství v podzemí města, které knihami žije a světa, ve kterém vám literatura může zachránit život, přivodit závislost, zničit vás, nebo i zabít, mne, jako velkého knihomola, uchvátila a nepustila po celou dobu čtení. Hildegunsta si, i přes jeho příležitostnou nafoukanost, prostě musíte zamilovat, stejně jako knížáky :) "Čtení je inteligentní metoda, jak si ušetřit práci s vlastním myšlením". Mimochodem, skvělá práce překladatele. Zkuste se trošku zaměřit na díla a jména autorů v kapitole Ormení, nebo vlastně na všechny názvy ;)