Amélie a tma

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Albatros - 2012
ISBN: 978-80-00-02929-0

Albatros (2012) 978-80-00-02929-0 91

Amélii je dvanáct… a to už dlouhých 122 let. Má černé vlasy, nosí černé šaty, dokonce i kolo má černé. Její ruce jsou chladné a z temného starého domu, kde žije se svou maminkou, vychází jen v noci. Nemá žádné kamarádky, je prostě jiná a z toho všeho čím dál tím smutnější. Už 122 let... Až nečekané setkání s Markétou ji opět rozveselí, najednou si má s kým hrát, s kým se smát a povídat si. Markéta také řeší své trable – kamarádi ji nechápou a maminka má taktak peníze na to, aby se uživily. Své přátelství drží obě dívky v tajnosti až do chvíle, kdy Amélie zachrání Markétu před utonutím. Pak se jim oběma úplně změní život…
Tajuplný a citlivý příběh o neobvyklém přátelství vás okouzlí a děti si ho zamilují!
Petra Neomillnerová je známá svými upírskými romány a novelami patřícími k žánru fantasy. Amélie a tma je její první kniha pro děti, kniha více než neobvyklá a přesvědčivá. Tajuplnou atmosféru příběhu doplňují uhrančivé ilustrace Lubomíra Kupčíka. (Založil/a: Moreanne)

LeaLea
  17. 2. 2013, 21:25
Přestože je to knížka určená mladším čtenářům, přečetla jsem ji se zaujetím za pár hodin. Když se objevila zmínka o této knize, zaradovala jsem se, protože s Petrou jsem se setkala už prostřednictvím Tiny Salo, jenže svérázná hrdinka šla hluboko za hranice toho, co jsem z hlediska morálky ochotná číst. Mrzelo mě to, protože autorka je to zkušená a vynalézavá, a takové aby čtenář v literárních vodách pohledal. Amélie je celkem prostinké, lehce mrazivé čtení, podle mě ale neurazí ani dospělého. Nenudila jsem se na jediné stránce a s uhrančivými ilustracemi souhlasím.
Krotonka
  8. 11. 2016, 15:45
Amélie mě bavila. I když kniha nebyla už vůbec určena mé věkové hranici. A ještě víc mě bavily ilustrace v knize. Ty byly naprosto dokonalé. Pokud budu mít příležitost, určitě si přečtu pokračování. Jak se asi bude vyvíjet toto nerovné přátelství?
Žužu013
  17. 5. 2016, 14:36
Tato kniha je super, právě jí čtu a jsem nadčená z jejího obsahu a obrázků. Dostala jsem jí k vánocům a jsem ráda, že jí mám.(jsem teprve na 11. stránce). :)
Zuzik370
  6. 10. 2013, 15:42
Kniha se mi opravu líbí , je zvláštní a úplně jiná , než knihy v dnešní době .
A není to dobře ?