Originální název: The Bone Collector

Domino (2015) 978-80-7498-081-7 514
Domino (2013) 978-80-7303-935-6 387
Domino (2011) 978-80-7303-677-5 387
Domino (1998) 80-86128-18-0 387

První kniha série Lincoln Rhyme.

V západní části New Yorku začal řádit šílený vrah, který své zohavené oběti pohřbívá typicky morbidním způsobem. Záměrně za sebou nechává drobné stopy, které dokáže rozluštit jedině zkušený kriminalista. Ten však leží trvale na lůžku, paralyzován od krku až po prsty na nohách. Z tohoto důvodu se spojí s mladou ambiciózní policistkou Amélií, která se vlastně stává rukama a nohama svého ochrnutého kolegy.
Ochráncům zákona se pomalu daří utahovat smyčku okolo krku neznámého pachatele. Sběratel kostí, jak mu začnou říkat, má však své vlastní plány a postupně se mu daří zbavit se smrtícího sevření a přehodit ho na své pronásledovatele. Počet zohavených obětí mezitím stále vzrůstá… (Založil/a: e-lišáček)

vladislaus
  10. 1. 2013, 15:46
Pro tento druh detektivek nemám náturu. Brutalita a nesmyslnost vražd mne uráží. Vědomosti a schopnosti detektiva jsou hodně přehnané a rozpitvávání jednotlivých důkazů mne spíše nudilo.
janeicka
  14. 12. 2013, 10:30
Má první kniha od Deavera a musím říct, že velmi slušná detektivka, vůbec jsem netušila, kdo je vrah :-) Zajímavá sonda do kriminalistických metod, super dvojka krásná Amélie a vševědoucí Lincoln, určitě budu sérii číst dál a těšit se na jejich další případy.
s-reader
  28. 3. 2011, 12:37
Velmi slušná oddechová kniha. Ideální všude, kde se člověk nemůže dostatečně soustředit na nic vážnějšího. Je mi sympatické, že se ani nesnaží předstírat, že zpracovává nějaké vážnější téma, snad kromě práva na smrt nevyléčitelně nemocných lidí.
Právě proto, že je psaná jako lehký odpočinkový žánr, je možno přehlížet nedokonalosti příběhu, lehkou kýčovitost i nedostatky v Deavrových technických znalostech. Jsem ochotný také připustit, že to nejsou neznalosti, ale že se přesnější popis do příběhu nehodí a mohl by nudit.
Trochu větší problém je v překladu, ale pro jeho posouzení by bylo potřeba mít k dispozici originální text a v případě knihy tohoto rázu je to naprosto zbytečná námaha.
Peetuliska
  24. 2. 2014, 16:33
Další vyšetřování Lincolna Rhyma s Amélií Sachsovou, mohli jste také vidět jako film s D.Washingtonem.

Velmi napínavé, má to spád, Deaver, který nikdy nezklame.
Kůstka
  2. 9. 2012, 19:17
První od Deavera a hned skvělá. :)) Čekala jsem, že to bude taková saďárna, že kolikrát nebudu moct ani usnout (nejlepší je pro mě totiž čtení těsně před spaním), ale ne, fakt se mi to líbilo a nijak mi nevadilo ohledávání těla se seškvařenou kůží až na kost. :) A vrah by mě fakt nenapadl ani náhodou. Jo a.. zamilovala jsem si Lincolna!
anishta
  6. 1. 2015, 0:08
Film byl velmi dobrý a mám ho ráda, ale kniha je naprosto dokonalá. Napínavé čtení, zhltnuto velice rychle. Amélie i Lincoln jsou skvělí.
Rames
  4. 5. 2015, 15:25
Obyčejná pochůzkářka najde mrtvolu a uzavře místo činu tak dokonale že se její styl práce zalíbí vyšetřovateli a ten si ji vybere ke spolupráci. No dobrá. Je to trochu přitažené a některé scény nesmyslné a hlavní postava má nadpřirozenou schopnost vidět to co nikdo jiný nevidí ale já se bavila.
prkali
  6. 6. 2016, 21:41
"Pak si ale řekla: seber se, holka. Dostala ses na místo kriminálního činu a jsi tady sama.
Však víš dobře, co dělat.
ZOZO
Z jako Zatčení pachatele, je-li na místě činu.
O jako Ohledání místa činu.
Z jako Zajištění materiálních důkazů a podezřelých.
O jako...
Co znamená to druhé O?"
... na to si Amélie Sachsová vzpomněla až na str 17...
Pend
  12. 11. 2012, 18:42
Jeden z mála případů, kdy jsem viděl dříve filmové zpracování. Kniha je dobře napsaná, čtivá. Co mi nejvíce vadilo, že přes všechny pokroky ve vyšetřování neměli až do poslední chvíle ani ponětí o totožnosti pachatele, který jim navíc několikrát bez vysvětlení bez problémů utekl.
ondrasek
  25. 2. 2014, 7:37
Kniha dobrá, příběh dobrej, všechno je dobrý... ale že bych byl nějakej nadšenej, to vůbec. Asi nejvíc mi vadí Rhymova rádobygenialita, neomylně všechno zná, předpoví a vydedukuje - takovým géniem není nikdo. 70%.
LadysR2
  30. 1. 2013, 10:44
Hm, tak to bylo něco. 5/5. Vyšinutí některých vrahů je fakt šílený. A Rhyme je vševěd, ale zas mu to žerete.
Lucy Sisk
  18. 7. 2012, 21:17
Nejprve jsem mělo možnost vidět film, takže jsem si říkala, no, uvidíme. Kniha obsahuje hodně a ještě více, takže fil se jí poměrně dobře vyrovná. Myslím, že se raději přikloním spíše ke knížce, ve filmu nenajde to, co v tištěné podobě.
Ailees
  17. 1. 2012, 20:50
Naprosto osudová kniha :) Na střední jsem ji přečetla jedním dechem, v zápětí po ní i Tanečníka a Prázdné křeslo... Jednoduše je série s Lincolnem Rhymem jednou z mých nejoblíbenějších - a nic se na tom v budoucnu rozhodně nezmění :) Každému doporučuji!
miiichalka
  29. 2. 2012, 12:12
Dokonalé, četla jsem jedním dechem, nemohla jsem přestat a hned si běžím pro druhý díl :) Perfektní čtení s překvapivým závěrem. Fascinuje mě promyšlenost všech detailů i odborných znalostí.
VaclavB
  21. 1. 2015, 9:10
Kniha opravdu překvapuje brutalitou. Na druhou stranu je to něco nového - detektiv je upoután na lůžko/vozík a tudíž vynikne jeho nejschopnější orgán - mozek. Hon na pachatele metodou sběru a analýzy důkazů z místa činu je stejně napínavý a překvapující. Konečné odhalení pachatele je nicméně poněkud křečovité a účelové. Přesto se to zatraceně dobře čte.
Hazakiros
  11. 11. 2013, 12:20
skvěle čtivá detektivka. Určitě doporučuji přečíst ještě před zhlédnutím filmu, protože ten odvádí pozornost.
Šílenství některých lidí a jejich schopnost seberealizace na poli zločinu je často famózní. Mysteriózní schopnosti a tajemnost pachatele však poměrně rychle mizí ve chvíli jeho odhalení.
ondrej_plevak
  22. 3. 2014, 12:22
Vynikající příběh, který pasážemi knihy (vrahova předloha) a promyšleností důkazů dostává jiný rozměr. V porovnání s filmem, na jehož scénáři se Deaver taky podílel, je to ale úplně jiný level. Ve filmu se bohužel nějaký ten náboj ztrácí. Určitě mám v plánu přečíst si celou sérii.
Raggen
  23. 7. 2012, 12:04
První kniha, kterou jsem od Deavera přečetla a už se těším na další. Přečetla jsem jedním dechcem, ani se mi knihu nechtělo odkládat. Děj má spád, stále se něco děje a nenechá vás se ani chvíli bez napětí a zvědavosti co že vlastně bude dál... Perfektní!
pove
  31. 12. 2011, 17:35
Sběratel kostí - kam se hrabe Angelina Jolie - knížka hlavní hrdinku popisuje jinak a je mi daleko sympatičtější. Není tak krásná jako Angelina, od policie chce odejít... Zakončení rovněž malinko jiné - prostě knížka je knížka. A jako vždy lepší než filmové zpracování. Nejlepší knížka od Deavera.
Adam Walder
  14. 2. 2016, 21:14
Tato první kniha v Lincolnově sérii byla pro mě asi pátá, co jsem četl a trochu na mě padala nuda. Klasická šablona - oběť - pátrání na místě činu - analýza stop - nasměrování k další oběti - pátrání na místě činu - analýza stop - ....toto se opakuje několikrát. Myslím že některé další knihy v Lincolnově sérii stály za víc (Tanečník).
tomdra
  16. 2. 2014, 20:19
Tak jsem zjistil, že kniha je vždy lepší než film a to platí i u Sběratele kostí. Stejně dobrá byla i kniha Hodinář.
jvaclavik
  5. 5. 2013, 11:29
Nebylo to špatné, ale asi jsem čekal víc. Začátek mě moc nebavil a byl jsem lehce ztracelý v postavách, ale nakonec jsem se do toho celkem začetl. Kniha přináší zajímavý pohled na ohledání místa činu, co všechno se tam dá najít a podobně.
Wictarion
  12. 8. 2016, 12:37
Líbil se mi film, dokud jsem si nepřečetl knihu. Taky mi přišla knížka daleko logičtější než film, který hodně zjednodušoval proces pátrání po vrahovi.
Noctua
  27. 6. 2012, 15:52
Film sběratel kostí je můj velmi oblíbený, tak jsem si s chutí přečetla knihu. No a nemohu říct, že bych byla zklamaná. Film sice považuji překvapivě za lepší než je kniha, protože mi celý příběh ve filmu připadá logičtější a provázanější než v knize, ale i tak bylo čtení příjemné, bavilo mě a knihu jsem dočetla ve velmi krátké době. Trochu mi vadilo závěrečné "rozuzlení" otázky Sebeosvobození, které považuji za neuctivé ať už jste zastnáncem eutanázie či nikoliv. Autor tenhle oříšek v příběhu vyřešil dle mého názoru "hloupě". Jsem zvědavá jak se k tomuto "velkému" tématu života L.R. postaví Deaver v následujících příbězích. Vzhůru za Tanečníkem.....
Susan94
  19. 11. 2015, 19:37
Vulgární. Drastické. Neuvěřitelné. Geniální. Rozhodně doporučuji, pokud si chcete přečíst něco klasického. Gradace napětí je neuvěřitelná a příběh se mi tak moc líbil, že bych byla ochotná po přečtení knížky číst znovu. Jediné co mi vadilo že Rhymův pokoj mi připadal jako Komnata nejvyšší potřeby v Harrym Potterovi a detektivové bylo až moc "geniální" co se týká zjištění informací o vrahovi pomocí důkazů.
koki.veru
  29. 10. 2013, 20:10
Krásná knížka, plná napětí, která čtenáře dokáže vtáhnout do děje. Navíc postava Lincolna Rhyma je úžasná, stejně tak i postava Amélie Sachsové. Poměrně povedený je i film :)
Roux
  23. 8. 2012, 11:03
Páni, číst tuhle knihu byla neskutečná jízda. Přirovnala bych to k sezení v autě vedle Amelie Sachsové. Samozřejmě film jsem viděla již před několika lety a bohužel kniha se mi do ruk dostala až teď. Rozhodně nezasvěceným doporučuji napřed knihu, potom film, ve kterém toho spousta chybí a plno věcí je tam jinak. Zážitek ze čtení musím napřed pořádně vstřebat a než se tak stane, několik dní mi to bude vrtat v hlavě. Díky rodině mám k tomuto tématu velmi blízko a snad nikdy mě neomrzí. Daever mi touto knihou ukázal, že za přečtení stojí i jeho ostatní díla. Už se na ně těším.
Vaclav.Kostal
  6. 12. 2015, 20:21
Napínavá a zajímavá kniha, ale přesto jednu hvězdu dolů musím srazit za nadlidské schopnosti hlavního detektiva.
Ziggy
  23. 2. 2014, 19:46
Moje první Deaverovka, ke které jsem se dostala tak trochu náhodou. Protože mám ráda Angelinu Jolie, pustila jsem si kdysi dávno stejnojmenný film, který mě popravdě moc nezaujal. Po čase jsem procházela knihkupectvím a hledala novou knihu do čtenářského deníku a upoutal mě právě Sběratel kostí, tak jsem si ho koupila. A dobře jsem udělala, Deaver je od té doby mým nejoblíbenějším autorem a opět se potvrdilo, že kniha je lepší než film. Rhyme pro mě sice už navždy bude černoch se sympatickou tváří Denzela Washingtona, ale to mi vůbec nevadí :-)
Janicza
  9. 8. 2012, 9:47
Taktéž má první kniha tohoto autora a celkově první detektivní román, který jsem četla. A jediné, co můžu říct: absolutně fantastická volba! Deaver děj popisuje tak plasticky, že jsem z toho pár nocí, kdy jsem knihu absolutně nelogicky četla před spaním, měla trochu děsivější sny. Fantazie mi celý děj pracovala na plné obrátky! Opravdu fenomenální dílo!
vlastavlas
  29. 4. 2012, 23:34
První z knih od Deavera, co jsem četla a která mě chytla tak, že jsem si pořídila postupně všechny jeho knihy:-)..Mí známí vědí a každé Vánoce dostávám nově vydanou knihu:-) krásně to vždy vyjde, že vychází v listopadu nebo v prosinci. Díky Jeffery..
ZlatiHra
  15. 3. 2012, 23:26
Velice skvělá kniha, pan Deaver má můj obdiv. Ty vzkazová vodítka mě velice zaujaly, opravdu skvělý nápad! Avšak v reálném světě by vzkazový vrah asi nenašel člověka, který by je lehce rozluštil, jako zidealizovaný Rhyme. :)
Marisek
  20. 6. 2014, 15:41
Jelikož miluji všechny \"deaverovky\" s Lincolnem Rhymem, nelze jinak než hodnotit pěti hvězdičkami =) Knihu jsem přečetla téměř na jeden zátah.
zichisek
  12. 10. 2011, 9:27
Má první Deaverovka. Kniha se čte jedním dechem. Nemůžete ji odložit, protože prostě chcete vědět jak to dopadne a když už si myslíte,že víte kdo je vrah tak se děj opět změní o 180 stupňů. Mistrně vykreslená atmosféra příběhu a neustálé napětí vás vtáhne do děje od samého počátku a drží vás na pozoru až do konce. Filmové zpracování nebylo špatné, ale na míle daleko za knižní předlohou, která je v tomto případě nedostižná.
Kriss.s
  25. 9. 2016, 10:40
Klasický styl Deavera. Jelikož mám už přečteno několik jeho knih, jsem ráda, že jsem se vlastně podívala na začátek příběhu, kdy se poznal s Amélií. Příběh byl napsán dobře, místy napínavě, místy trošku zbytečně zaměřeno na detaily, pachatel pro mě opět překvapivý. Jelikož mi ani nevadí, jednotlivé charakteristiky postav, na které jsem si už zvykla, tak knihu hodnotím pozitivně.
marcelline
  16. 8. 2016, 21:18
No jako jo, dočetla jsem :-) Ale šmarja ten závěr? Trošku bujná fantazie autora...Lincoln mi byl velmi protivný, rádoby génius...připomněl mi jednoho mého kamaráda :-D No a když vezmeme v úvahu, že celý děj knihy se odehrál ve třech dnech...no bylo toho na mě trošku moc. Ale jdu do dalšího dílu....
simca.narovcova
  4. 8. 2016, 18:11
Kniha je chytlavá, to ne ze ne, ale je tam všechno až moc spletité a je vidět ze autor chtěl všechno propojit, i když by bejvala lepší jiná cesta... Za mě zbytecne absurdní odhalení na konci a detektiv byl extrémně nesympatický a věděl toho až moc, nebylo to přirozené...
Violeta
  25. 12. 2015, 13:27
V hlavních rolí hrají všeználek a všudybyl, neomylný vyšetřovatel a kvadruplegik v jedné osobě a jeho pečlivě sestavený tým nejlepších z nejlepších (amelie je samozřejmě krásná a to stačí). Chování postav je nelogické, stejně tak i hodnocení důkazů.Český překlad stojí bohužel za starou belu (dočítala jsem v angličtině)..je mi to líto, jsem milovník detektivního žánru a díky velice kladnému hodnocení jsem se na knihu těšila, bohužel více než tři hvězdy dát nemohu....
luksky
  17. 9. 2015, 12:16
Obsahuje spoiler spoiler Jedná z mých nejoblíbenějších knih...nejdříve sem viděl filmové zpracování, ale kniha mě nadchla mnohem více. Příběh je více rozšířen a má větší náboj. A jsem rád za přežití některých postav v knize.
caccadu
  17. 6. 2015, 13:22
Rozhodně zajímavý začátek detektivní série. Pohled na vraždy z pohledu detailů a důkazů, což rozhodně považuji za originální a zajímavý přístup. Nicméně Lincoln byl až příliš geniální, chvílemi jsem žasla, jak na některá řešení mohou tak rychle přijít. Vrah byl až zbytečně krutý a čtenář se vlastně pořádně nedozvěděl, proč dělá, co dělá. Ale mělo to spád, závěr byl trošku přehnaný a téma hrdinovy sebevraždy podivně odsunuto. V detektivkách prostě nemám ráda náhody, ne pokud na nich stojí životy. Celkový dojem byl ale pozitivní a doufám, že v dalších knihách autor nebude gradovat brutalitu, už teď to bylo dost na hraně.
tenshi-san
  25. 4. 2015, 11:07
Tak tohle je moje srdeční záležitost, první kniha, kterou jsem od něj četla a totálně mě pohltila, zbožňuji i ten film, ale v knize je toho víc. Na jeho knihy musí mít člověk náladu, někdy se trochu dýl rozjíždí, ale pak už to jede....Propracované detaily, baví mě i občasné vtipné dialogy, určitě doporučuji...
Veve388
  26. 6. 2014, 18:37
Lincoln? Je to osobnost, občas nesympatický bručoun, ale nejde si ho nezamilovat..První kniha od tohoto geniálního autora, který se záhy stal mým nejoblíbenějším :-)
Lector
  17. 5. 2012, 15:25
Náhodou jsem se dostal k jedné knížce, ta mě nadchla, teprve pak jsem zjistil, že to je autor Sběratele kostí, tak jsem se vrátil na začátek a postupně sehnal a jedním dechem přečetl všechny knihy z této série, dostávám je také jako dárek když vyjde nová.
Jersika
  30. 3. 2012, 13:44
Díky této skvělé knize jsem objevila Jefferyho Deavera i Lincolna Rhyma a oba jsem si okamžite oblíbila. Fantasticky čtivé knížky, u kterých zaručeně neodhadnete, jak skončí, se nyní řadí mezi mé nejoblíbenější. A tato je jedna z těch nejlepších.
januska
  8. 10. 2010, 13:55
Skvělá kniha, první kterou jsem od Jefferyho Deavera četla. Série o Lincolnu Rhymovi je plná výborných knih, např. doporučuju Prázdné křeslo a Tanečníka. Jsou to velmi napínavé příběhy, od kterých se jen těžko odtrhnete. Velmi čtivě napsáno.
Lucilek
  30. 9. 2010, 10:48
Souhlasím s předchozím komentářem. Naprosto ve všem, Sběratel kostí je kniha, u které skoro nedýchám a je mi jedno, zda-li to čtu poprvní anebo po desáté. Jsem z ní nadšená.
pistalka
  16. 7. 2010, 12:03
Pokud jsem u nějaké knížky téměr nedýchal a měl jsem srdce až někde v kalhotách, byl to Sběratel kostí. Tohleto dílo v sobě spojuje vše, co by výborný psychologický thriller měl obsahovat. Netradiční padouch, nečekané zvraty, výborné dialogy a téměř až mistrně budované napětí od prvních po poslední strany. Tato kniha je první ze série o Lincolnu Rhymovi a začít s Deaverem právě na tomhle je ta nejlepší volba.