Cesta sněžných ptáků

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3789-3

Knižní klub (2012) 978-80-242-3789-3 592

Velkolepý, zcela moderně psaný román se odehrává v 11. století a provází čtenáře téměř celým tehdejším světem. Francouzský žoldák přijme od anglického šlechtice nabídku, aby se vydal do Konstantinopole zachránit jeho syna, který je tam držen jako rukojmí. Mladý rytíř bude propuštěn výměnou za šest mimořádných dravých ptáků, bílých sokolů. Ze všeho nejdříve Vallon míří se svými společníky do Norska, pak putuje přes Grónsko a Rusko k svému cíli. Na dlouhé cestě ho provází řada výrazných postav, například sokolník se schopností porozumět divokým zvířatům nebo nebývale vzdělaný student lékařství, který s sebou tajně nese dokumenty, jež mají vést k objevení pátého evangelia. Vynikající dobrodružný příběh je napsaný svižně a s fantazií. Skvělý děj dokáže udržet čtenáře v napětí až do poslední stránky. (Založil/a: Moreanne)

Robert Lyndon Robert Lyndon

illy
  15. 5. 2013, 15:34
Většinou to nedělám, abych kopíroval komentáře jiných uživatelů - tady ale musím naprosto souhlasit s uživatelkou Tyet. Knihu jsem po dvou stovkách stran odložil, nebudu tudíž hodnotit.
Tyet
  5. 4. 2013, 21:22
Knihu jsem otevírala s velkým očekáváním, slyšela jsem na ni jen samou chválu. Moje nadšení se ale začalo zadrhávat a zcela ustalo asi v polovině knihy. Tak jsem ji odložila, nudila mě. Je to řemeslně dobře napsané klišé, které jde na ruku současným trendům a očekáváním čtenářů. Trochu té lehce stravitelné historie, trochu tajemné magie, trochu lásky, hrdinství a přátelství, vše namíchané v tom správném marketingovém poměru. Pro mě nic.
Asjadah
  14. 2. 2013, 21:27
Román, na který nelze zapomenout, píše se na přebalu knihu. Trochu chvástavé, pomyslela jsem si, když jsem knihu brala v knihkupectví z regálu. Jenže já na ni opravdu nemohu zapomenout. Už dlouho ve mě kniha nevyvolala tolik pocitů - radost, smutek, štěstí, strach... Občas jsem dokonce ztěží zadržovala slzy. Je to epický příběh, který vám dodá síly snažit se dojít k cíli, dovolí vám zapomenout na zběsilý běh moderního světa. A možné hitorické nepřesnosti, nevadilo. A proto nikdy na vás nezapomenu, Vallone, Hero, Waylande, Caitlin, Syth, Richarde, Raule... A doufám, že se brzy setkáme - "Tady, nebo na věčnosti."
joeblack
  27. 3. 2015, 17:34
Opravdu skvělý román na který nejde zapomenout.Knihu jsem přečetl jedním dechem,už se těším na pokračování.Děkuji Robertu Lyndonovi za skvělý zážitek.
h2o
  20. 7. 2014, 15:16
dočetl jsem to jenom tak nějak z povinnosti. Ale čtení téhle knihy považuju za zbytečnou ztrátu času. Šroubovaný děj, nepochopitelné jednání postav, plytké pojetí historie a spousta vaty.
Pechmanka
  1. 5. 2013, 14:04
moc hezká propracovaná kniha, která se odehrává i na území Anglie, Grónska, Islandu či Norska a Ruska. Autor nešetří ani hlavní postavy, protože doba to byla drsná, hlavně při střetech s Vikingy, Kumány či kočovnými kmeny a chvílemi je to docela krvavé. Určitě se budu těšit na další knihu od Lyndona, kterou již údajně píše a má se odehrávat v Číně. Doufám, že i s hlavními postavami z této knihy, které mi také přirostly k srdci. Uprostřed jsem taky měla trošku krizi při nekonečné plavbě z Anglie na Island, ale pak už je zase kniha napínavá až do poslední stránky.
mash4077
  12. 1. 2016, 17:02
Těším se na pokračování. Jak dlouhé historické romány moc nemusím, tenhle mě překvapivě bavil. Dobře napsaný příběh, zajímavé postavy a velká výprava napříč Evropou 11. století.
Tom Los
  2. 7. 2015, 8:20
Moc jsem od knihy nečekal, chtěl jsem si prostě něco přečíst při rekonvalescenci. Začátek se mi líbil, ale čím více jsem se propracovával dál, tím větší chuť jsem měl knihu odložit a už se k ní nevrátit. Vadil mi příliš překombinovaný děj a zbytečně podrobné popisy neustálého unikání z nebezpečí. Konec byl zase trochu čitelnější, ale o pokračování zájem nemám a knihu si asi v budoucnu znovu nepřečtu.
Amelia
  22. 7. 2014, 14:49
Taktéž jsem knihu otevírala s velkým očekáváním, a to na základě velké propagace a spousty kladných recenzí. No, prvními cca 100 a možná i více stránkami jsem se musela opravdu prokousat. Už dlouho se mi nestalo, že bych se do čtení knihy musela tolik nutit. Asi v polovině dostal děj trochu spád, ale i tak jsem knihu dočetla víceméně z povinnosti a zvědavosti, jestli cestu zdárně dokončí a v jakém složení. Dlouhé, nudné popisy, bezvýrazné postavy, které si nikterak nezískaly moje sympatie. Po pokráčování knihy pravděpodobně nesáhnu.
speis
  9. 10. 2013, 10:50
Na začátku obrovské nadšení způsobené obrovskou propagací knihy, ovšem už po pár desítkách stran jsem si říkal, kdy už to začne být zajímavé. Konečně jsem se dočkal oné velkolepé, dobrodružné cesty, která bylo ovšem tak mdle vyprávěná, že jsem dočetl knihu jen, abych věděl jak dopadne. Celkově bych jí tedy ohodnotil jako velké zklamání.