Kontakt u Dožínek

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Fantom Print - 2012
ISBN: 978-80-7398-204-1

Fantom Print (2012) 978-80-7398-204-1 272

Píše se rok 2524. Dožínky jsou mírumilovnou prosperující farmářskou kolonií na samotném okraji lidmi kontrolovaného vesmíru. Vstoupili jsme však na posvátnou půdu – připletli jsme se do cesty agresivnímu mimozemskému impériu, Smečce. To, co začalo jako náhodné setkání mezi mimozemským korzárem a lidskou nákladní lodí, katapultuje lidstvo do boje o samotné přežití.
Ale lidstvo se také zmítá v nemilosrdné občanské válce známé jako Povstání. Přežití obyvatel Dožínek pro padá na bedra trojice bojem unavených mariňáků UNSC a milici tvořenou nezkušenými rekruty. V této nepravděpodobné skupině hrdinů jeden voják nad ostatními vyčnívá… mladý rotný námořní pěchoty jménem Avery Johnson. (Založil/a: Moreanne)

Master Chief
  9. 7. 2014, 18:59
Nebylo to žádné přelomové dílo, ale celkem fajne. Knize bych dal klidně 5*, ale bez chyb se to neobešlo. Vadily mi hlavně části v Nejvyšší Dobrotě s ministry, které mě totálně nudily a vůbec v knize nemusely být, takže jenom 4*.
Skrblik
  20. 5. 2013, 20:12
Průměrný prequel k předešlým dílům téhle military ságy. Nechápu logiku hlavounů v Bungee (nebo v Microsoftu) nebo prostě kohokoliv, kdo vlastní autorská práva. Série měla velký potenciál, žel místo epického završení celé mytologie nám podsunuli jen další, nevýraznou epizodku roztahanou na délku celé jedné knihy. Působí to na mě dojmem, že se z HALO snaží udělat nekonečnou sérii (= rejžovačku na prachy).
Nejedná se o špatné sci-fi, ale v porovnání s předchozími díly zaostává. Zbytečně roztahaný děj zachraňuje pár akčních pasáží a občas zajímavé nápady. Co se formy týče - Joseph Staten se skoro vyrovnává Ericu Nylundovi.
Nocturnum
  13. 8. 2013, 10:09
K poněkud nudné a zbytečné knížce nic. Franto .. ona hlavní linie se má rozuzlit v hrách Halo 2 a 3 .. které stojí víc peněz než toto, zvlášt' když k tomu musíš koupit Visty a x-box .. Takže na tom se líp vydělává a proto se na hlavní linii nepíšou knihy.
Ale taky doufám že to někdo někdy transformuje do knižní podoby.