Výstup

Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Columbus - 2000
ISBN: 80-7249-039-7

Columbus (2000) 80-7249-039-7 416

Výstup: ctižádost pohřbená na Everestu, kniha ruského horolezce Anatolije Bukrejeva, vznikla pod dojmem tragédie, která se v květnu 1996 odehrála na svazích Mount Everestu. Nešťastná expedice si tenkrát vyžádala životy osmi lidí. Bukrejevovým úmyslem však nebylo pouze napsat napínavý příběh podle skutečnosti, svou autorskou výpovědí se především chtěl obhájit proti tomu, co o něm zase ve své knize vypověděl jiný přeživší člen výpravy, novinář a horolezec Jon Krakauer. Ten totiž v knize Peklo blízko nebe vyslovil názor, že Bukrejev nezodpovědně riskoval životy svých klientů, které doprovázel na vrchol. Bukrejev - podle Krakauera - víc než na bezpečí svých klientů myslel na vlastní ambice a na to, aby vrcholu dosáhl především on sám. G. Weston DeWalt, investigativní žurnalista a Bukrejevův spoluautor, se rozhodl vložit se do hledání pravdy. S těmi, co přežili, nahrál množství rozhovorů, nasvědčujících tomu, že Bukrejev se zachoval spíš jako hrdina, než jako egoista a zbabělec. (Založil/a: Mistr Yoda)

Anatolij Bukrejev Anatolij Bukrejev
*16.01.1958 - †25.12.1997

Gary Weston DeWalt Gary Weston DeWalt

Pechmanka
  27. 3. 2013, 14:43
úžasná kniha, četla jsem obě, i od Krakauera a určitě na mě zapůsobilo, jak se Bukrejev zachoval. Kdo má rád hory, tak určitě knihu ocení.
croweee
  23. 2. 2013, 18:30
Knížka, kterou můžu doporučit všem milovníkům hor...Přečetla jsem ji jedním dechem, nemohla jsem se od stránek odtrhnout.