Kmotr z Florencie

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Brána - 2012
ISBN: 978-80-7243-576-0

Brána (2012) 978-80-7243-576-0 347

Druhý svazek medicejské trilogie čtenáře zavádí do Florencie v době života nejvýznačnějšího představitele renesanční dynastie Lorenza I. Medicejského řečeného Nádherný a jeho méně známého bratra Giuliana. Florencie v roce 1476. Marcello Fontana vyrostl v samém centru moci jako kamarád bratrů Lorenza a Giuliana de Medici. (Založil/a: robin.salomon)

Ariko
  13. 9. 2014, 17:18
Konečně jsem se v pořadači v knihovně dostala i k druhému dílu a je neméně dobrý než první )ale možná přeci jen se mi první díl líbil o trošičku víc). Překvapil mě jen velký časový skok mezi jednotlivými díly - tam kde byl dříve hlavním hrdinou Sandro Fontana a jeho žena, se najednou v titulní roli objeví až Sandrův vnuk
zelmi
  10. 10. 2014, 13:37
Druhý díl neztrácí na kouzlu (ale 1. byl výpravně daleko lepší) a zhruba ve 3/4 děj získává velmi rychlý spád. Kniha je ukončena poněkud stručným závěrem o hlavních (pokud pomineme Mediceje) postavách, jako kdyby ji autor chtěl co nejrychleji dokončit. Občas mi vadilo skákání z jednoho tématu na druhý, když se autor snažil zachytit součaně děj na více místech - prolíná se děj milenců, život Medicejů a politické pletky odpůrců Medicejů. V jedné kapitole se začtete do života dvou mladých lidí a v další kapitole jste ve spikleneckém plánu na odstranění Medicejů (tyto pasáže mi přpišly poněkud nudné a občas jsem se neorientovala v postavách). Jendou jsem též našla tiskovou chybu, kde byli zaměněni oba bratři Giuliano za Lorenza Medici, ale to je drobounká chybička, kterou čtenář ihned odhalí a na funkci to nemá vliv.