Přechodné dokonalosti

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Host - 2012
ISBN: 978-80-7294-692-1

Host (2012) 978-80-7294-692-1 261

Dny Guida Guerrieriho plynou v křehké rovnováze mezi úspěšnou advokátskou praxí a osobním životem, poznamenaným osaměním s lehkým nádechem melancholie. V protikladu k této melancholii stojí jeho typický smysl pro humor, hudba, knihy a bizarní rozhovory s boxovacím pytlem v obývacím pokoji. Všechno začíná v okamžiku, kdy ho kolega požádá o neobvyklou věc: aby znovu prověřil případ zmizelé dívky a přiměl prokuraturu k dalšímu vyšetřování. Po víkendu stráveném s kamarády u moře se zničehonic ztratila mladá krásná studentka Manuela, jejíž zoufalí rodiče se s tím odmítají smířit. Guerrieri nejprve váhá, zda má případ, který by se hodil spíš pro detektiva než pro právníka, přijmout. Je sice skeptický, ale nakonec v něm převáží zvědavost… Při vyšetřování potkává Manuelinu nejlepší kamarádku Caterinu. Je mladá, hezká, bezprostřední, skoro až drzá a pomáhá advokátovi odhalit tajemství Manuelina života i příčinu jejího zmizení. (Založil/a: al-ma)

Gianrico Carofiglio Gianrico Carofiglio
*30.05.1961

togaf
  27. 11. 2013, 14:47
Líbil se mi Guidův suchý humor a rohovory s Nadiou a panem Pytlem. A už dlouho jsem se nesetkala s detektivkou, která by dodržovala zásady pátera Knoxe.