Lenobiin slib

Lenobiin slib Originální název: Lenobia's Vow
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3773-2

Knižní klub (2012) 978-80-242-3773-2 136

Druhá novela ze světa Školy noci přibližuje pohnutý osud Zoeyiny oblíbené učitelky, instruktorky jezdectví, která také kdysi dávno byla jen obyčejnou lidskou dívkou… Francie, únor 1788. Lenobia Whitehallová je sice dcerou barona, ale jako nemanželské dítě má doma stěží vyhlídky na lepší život. Proto ji její matka pošle do Nového světa. Lenobia odplouvá smutná, na lodi však nachází rozptýlení – koně a mladého muže, který se o ně stará. Snad by její budoucnost přece jen mohla být naplněna štěstím a láskou – nebýt zla z její minulosti, se kterým se bude muset utkat. (Založil/a: Moreanne)

Noctua
  29. 7. 2013, 13:01
Po přečtení obou novel ke Škole noci jsem se nemohla zbavit vtíravého pocitu, že obě kratičké knihy jsou nápaditější než samotná sága. Lenobiin slib je hezký příběh, ale navázání vztahu mezi Lenobií a Drakem samo o sobě je trochu přitažené za vlasy. V podstatě je to dobré školní slohové cvičení.... ale že se prodává jako kniha mě udivuje.
Barborelka
  2. 2. 2013, 18:05
Lenobiin slib se mi líbil daleko víc než Drakova přísaha! Doufám, že Martin(resp. jeho duše) bude ten fešný kovboj v 9 díle ŠN. Jsem zvědavá na další novelu o Neferet :-)