Drakova přísaha

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3419-9

Knižní klub (2012) 978-80-242-3419-9 128

Drakova přísaha je samostatná povídka přidružená k cyklu Škola noci, věnovaná osudům jedné z jejích postav, bojovníka a učitele šermu Draka Lankforda. Odehrává se v devatenáctém století a vypráví o zapuzeném synovi anglického šlechtice, jenž se stal upírem, odešel do Ameriky a poznal svou budoucí manželku Anastasii. To z lásky k ní kdysi odpřisáhl, že bude svou nezřízenou sílu krotit milosrdenstvím. To pod vlivem této přísahy daroval život podivnému havranovi s lidskýma očima. Avšak nyní – tváří v tvář událostem odehrávajícím se v současnosti – svůj slib odvolává a nahrazuje novým: že už nikdy nikoho neušetří… (Založil/a: Moreanne)

Noctua
  29. 7. 2013, 13:07
To samé jako druhá novela... na mnohem menším prostoru stejný zážitek jako z jakékkoliv knihy ságy a paradoxně ještě barvitější. Na druhou stranu mám pocit z tak trochu zbytečného plýtvání papírem. Celý příběh by se býval dal zahrnout do vzpomínek během samotného vyprávění Zoe.
jarcaburca
  11. 2. 2013, 19:59
Skvělý příběh, který by ale potřeboval trošku rozšířit, aby z něj nebylo jen čtení na hodinku, dvě, ale něco. nad čím se stihneme i zamyslet.
Příběh Draka mě zaujal, je skvěle napsaný, škoda jen, že je tak krátký.
Tuleník
  21. 4. 2012, 22:44
Útlá novelka lehce nastiňující historii dvou důležitých postav Školy noci.

Krátká zápletka se zajímavým zauzlením - bohužel velmi málo dramaticky vykreslená a nevyužitý potenciál kontaktu s temnotou.

Velmi lehoučké čtení na tři hodinky pro mladé dívčinky. Její místo bude v knihovně u dětí.
-M
  19. 7. 2013, 15:16
Když už jsem začala se sérií Škola noci, rozhodla jsem se i pro novely a zatím mám přečtenou tedy jen jednu - tuto. Příběh je to fajn, takové další nenáročné čtení, ale mohlo to být delší, více propracované, určitě se dalo pokračovat.