Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Muž v labyrintu

83%
4 36
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Muž v labyrintu Originální název: The Man in the Maze
Poprvé vydáno celosvětově: 1969

Nejnovější vydání:
AFSF - 1992
ISBN: 80-85390-02-7
Počet stránek: 170
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 9x v oblíbených
v přečtených 58x v přečtených
v knihovně 25x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
AFSF (1992) 80-85390-02-7 170

Kniha Muž v labyrintu je dílo se všemi prvky akční sci-fi, zajímavým problémem, atraktivním prostředím a k tomu se skvěle vypracovanými charaktery trojce hlavních hrdinů. Děj příběhu se odehrává ve vzdálené budoucnosti, kdy lidstvo už kolonizovalo mnoho planetárních systémů. To sebou přináší samozřejmě mnoho problémů. Ale to nejtěžší při lidské expanzi přichází v podobě prvního kontaktu s mimozemskou civilizací. Tento úkol čeká na průzkumníky-vyjednávače. Tito lidé pocházejí ze speciálních diplomatických služeb, kde jsou vycvičeni ke nenásilnému (hlavně zdárnému) řešení meziplanetárních rozkolů a v případě setkání s mimozemskou civilizací, k navázaní kontaktu a zjištění prvních poznatků. Hrdina románu Dick Muller je bývalá hvězda světové diplomacie, která získala po prvním setkání s mimozemskou civilizací v dějinách lidstva psychickou vlastnost, která ho vyřadila z lidské společnosti. V okruhu několika metrů kolem sebe vyzařuje všechny své duševní emoce, které ostatní lidé cítí a nejsou schopni v jeho společnosti ve zdraví vydržet. Stala se z něj psychicky zničená troska, trpící depresemi a sebevražednými sklony. Proto si vyhledal dobrovolný exil v Lemnosského labyrintu, tajemném pozůstatku po neznámé civilizaci na konci galaxie. Je to město, které svými skrytými mechanismy zabije pomalu každého vetřelce, který se v něm objeví. Nikdo se do něj nedostal, kromě jediného člověka, Dicka Mullera. Po několika letech se lidstvo setkává tváří v tvář s novou dobyvačnou rasou, která nás lidi považuje za něco primitivního a nedůležitého. Jedinou nadějí je právě Muller… (Založil/a: jamalka)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Tanmut
60% 60% 60% 60% 60%
  18. 7. 2014, 15:33
Vědeckofantastické podání Sofoklova Filoktéta, zasazené do jakéhosi post-árijského galaktického společenství.
Labyrint sám připomíná svou vražedností Pásmo z o tři roky mladšího Pikniku u cesty bratří Strugackých. Jak je u Silverberga zvykem, hodně se zabýval duševními pochody hrdiny, tentokrát mi v příběhu ale chyběla určitá lyričnost pro něj typická.
Ke konci, kde klasická řecká předloha použila tehdy osvědčený postup deus ex machina, autor rezignoval na jakoukoli hloubku a předvídatelnou cestou dovedl příběh do nicneříkajícího konce.
HELLBOY-DB
80% 80% 80% 80% 80%
  10. 6. 2012, 17:26
Škoda že se celý příběh odehrává jen v labyrintu, až na pár flashbacků v kterých je objasněno proč se hrdina do tohoto místa vydal. Myslím si, že toto je jedna z věcí, kvůli které mě příběh tolik nezaujal a jako druhou věc bych uvedl trochu zbrklý konec. Na to jak zásadní věc měl Dick Muller pro lidstvo vykonat to mohlo být trochu víc rozvedeno. ===80%.
Babsi
80% 80% 80% 80% 80%
  18. 8. 2015, 14:15
Musím uznat, že mě příběh zaujal. Dick znechucený lidmi, civilizací a dost možná i sám sebou. Zmatený, ublížený a psychicky vyšinutý jedinec, kterému poslali najivního mladíka, který mu nevědomky hrál na city a přestože porušil rozkazý, tak úkol dotáhl do konce. Na druhé straně agent zastupující to, co Dick nenávidí. Nedozvíte se, jestli vše, co se stalo bylo v plánu- o tom můžete jen spekulovat.
Konec překvapil. Sázela jsem na jiné rozuzlení.
Sci-fy čtu jen čas od času, rozhodně nejsem znalkyně tohoto žánru, ale tahle kratší knížka se četla dobře a děj odsýpal, takže to nebyla ztráta času.
Menší Čtivka
80% 80% 80% 80% 80%
  23. 11. 2016, 10:36
Nečekejte nic vědecko-fantastického, spíš jen fantastického. Autor není nijak zběhlý v biologii, fyzice nebo jakékoliv jiné vědě, jak by se dalo u této literatury alespoň trošičku očekávat. Ale je skvělý vypravěč a v tenké knížce se nalézá přesně to, co čtenář očekává- napínavý příběh s rychlým spádem, který se v dalších kapitolách soustředí na zcestovalé lidi a zázraky psychiky více, než na techniku.
Že je kniha dobrá je poznat i podle jevu, kterého si všimne spíš pravidelný čtenář- skrytého nadšení překladatele Mirka Valiny, text se čte jedním dechem.