Moje matka cizinecká legie

Moje matka cizinecká legie

Poprvé vydáno celosvětově: 1993

Egem - 1993

Egem (1993) 356

Životopisné pojednání o člověkovi, který se narodil v Japonsku, japonské matce a českému otci. Karel Hora prošel snad všemi válkam, které v jeho době byly, a velmi poutavě popisuje politickou situaci v Československu po druhé světové válce a po jeho útěku za hranice i ve Francii. (Založil/a: karbyc)

Karel Hora Karel Hora
*02.12.1908 - †1989

illy
  2. 5. 2016, 13:36
Tak ten frajer toho stihl v životě víc, než celá naše famílie za posledních sto let. Ale...já na tenhle druh životopisných knih prostě nejsem a leze to do mě jak teplý pivo. Ale zajímavý to zase je, ne že ne......
Lukáš Fokumé Klazar
  22. 9. 2014, 12:42
Když jsem tuhle knihu po několika letech od prvního přečtení podělil, věděl jsem že si ji ihned musím znovu přečíst a připomenout. Jedna z nejlepších knih o "staré" LE
Guly Guly
  12. 11. 2013, 12:48
Skvělá kniha, o osudech autora v cizinecké legii, za druhé sv. války i později v Indočíně a v Alžíru. Škoda, že je (stejně jako Šnejdárkova kniha:POCHODUJ, NEBO ZEMŘI!) nesehnatelná.