Čísla: Na útěku

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Egmont - 2011
ISBN: 978-80-252-1904-1

Egmont (2011) 978-80-252-1904-1 316

Jem už od malička vidí v očích lidí čísla.Co ta čísla vlastně znamenají, pochopí v den matčiny smrti – jsou to data, dny, kdy lidé, kterým se dívá do očí, zemřou.
Život je pro Jem těžký, dokud nepotká kluka, kterému říkají Pavouk. Svět je náhle mnohem krásnější.
Ale cestou do Londýna Jem pozná, že se blíží veliké neštěstí. To navždy otřesejejich životy.

Od chvíle, kdy zemřela její matka, Jem věděla o číslech. Věděla o nich už mnohem dřív, vlastně odmalička. Když se podívala někomu do očí, registrovala v nich číslo. Ale jeho význam zjistila v den, kdy její matka zemřela na předávkování drogami. Číslo znamenalo datum úmrtí. Jem prožívala těžké dětství. Stěhovala se od jedné pěstounky k druhé a všude si připadala jako cizinec. Nejraději se toulala sama a tak tomu bylo i v okamžiku, kdy potkává kluka, jemuž přezdívají Pavouk. Náhodné setkání jí změní život. Nachází někoho opravdu blízkého a svět se rázem stává snesitelnější. Společně se potulují kolem jednoho z londýnských kanálů, klábosí o všem možném a pomalu se sbližují. Na jednom z výletů do města se stanou svědky tragického neštěstí, které Jem předem předpoví. Oni sami katastrofě uniknou, ale ta je jen začátkem událostí, které navždy otřesou jejich životy.

Příběh dospívající holky, která má schopnost předvídat smrt (Založil/a: yanniss)

Rachel Ward Rachel Ward
*1964

HELLBOY-DB
  2. 5. 2015, 19:16
Do cílové skupiny, které je kniha hlavně určena sice nespadám, ale po přečtení anotace, v které se vyskytl zajímavý motiv, jsem se do přečtení nakonec pustil. Prvních několik desítek stran jsem to dokonce viděl i na lepší hodnocení, ale pak se kniha vydala trochu v jiných stopách, které motiv odsunuly na vedlejší trať, a děj začal upřednostňovat něco jiného. Závěrem se vývoj trochu vrátil k prvopočátku a tak dám nakonec ===60%.
Melindaaaa
  19. 9. 2013, 21:47
Byla jsem hrozně nadšená, když jsem objevila tuhle knížku. Příběh zněl neskutečně zajímavě a najednou se dokonce objevila v knihovně. No hned jsem ji popadla a začala číst. Jaké bylo moje zklamání, když vůbec nenaplnila moje očekávání. Celou dobu co jsem to četla, jsem si říkala, že autorka nemá ujasněno, pro jakou kategorii čtenářů to vlastně píše. Hodně naivní příběh se spoustou sprostých slov, nějaké ty drogy, násilí a tak dál. No prostě nic co bych si musela přečíst znova. Druhý díl mám také půjčený, tak když už mi tu leží, tak ho asi přečtu, ale určitě se ke knížce nevrátím. S těžkým srdcem 2,5 hvězdičky sotva
IvannaManson
  10. 9. 2015, 16:42
Můžu říct snad jediné - takhle hroznou knihu už jsem dlouho nepřečetla. Námět byl dobrý, ale zpracování a konec byli k pláči, a to rozhodně ne proto, že by kniha byla dojemná, ale měla tak příšerný konec, že jsem se nad knihou musela ze zoufalství smát. Pro mě naprostá příšernost.
----Tina----
  14. 9. 2016, 22:48
Milé překvapení. Očekávala jsem nudné čtení z Levné knihy za pár kaček, ale nakonec jsem knihu „zhltla“ za jeden den. Děj sice není ten nejúchvatnější ale plynulý. Místy „dětský, teenagerovský“ Občas mi vadily nespisovné výrazy ve vyjadřování ale pak jsem si zvykla. Konec knihy byl silně emotivní a donutil k sáhnutí po dalším dílu.
mitulka
  1. 7. 2013, 22:05
Knížka mě nezklamala. I přesto, že jsou tu sprostá slova a hovorové výrazy, tak mě kniha bavila a už se těším na druhý díl.
ČtenářH
  29. 3. 2015, 12:43
Na začátek musím říci, že miluji čísla. To je také důvod, proč mě kniha zaujala spolu se svým zajímavým obalem. Když jsem se pustil do čtení, tak jsem zjistil, že mě knížka úplně neoslovila, ale říkal jsem si, že se to zlepší. Nelíbily se mi hovorové výrazy a trošičku i nadbytek sprostých slov. Ale postupně jsem si na to zvykl a pak už jsem to skoro ani nevnímal. Musím říci, že je kniha hodně neobvyklá a hodně záleží na tom, jestli je to váš šálek čaje.
-M
  19. 7. 2013, 15:30
Knížku jsem přečetla na jeden nádech, nešlo se od ní odtrhnout. Některé části mi trošičku neseděly, ale jinak úžasný příběh a mrzí mě, že momentálně nemám možnost přečíst si další díly.
bowiegirl16
  2. 6. 2013, 11:24
Tahle kniha mě dostala. Autentická, depresivní, ale prostě napsaná tak, jak to v životě chodí. Nečekejte žádnou spravedlnost.
Monaw
  15. 9. 2013, 8:45
Knížka podle mého gusta,nezklamala. Celou dobu udržuje v napětí a nekončí zrovna tak jak čekáte..Smutné,děsivé,zajímavé,pořád vás nutí číst dál...Už se těším na další díly..
MaiQa
  26. 2. 2012, 14:53
Ještě nikdy jsem nečetla knihu, která by měla podobnou tématiku, ale je pravda, že zápletka byla jednou z těch, u kterých si stačí pustit televizi a máte o ní film, ale vidět v očích lidí čísla jejich smrti? Bylo to opravdu nápadité.
Hodně se mi zamlouvá styl, jakým Rachel knihu pojala. Celou dobu je kniha psaná tak, aby na čtenáře dýchala temným dojmem, aby to vypadalo, že skončí špatně. A přesto do poslední chvíle čekáte na nějaký zázrak. Tušíte, jak kniha skončí, ale nechcete aby to tak bylo. A proto čtete dál.
Musím se přiznat, že kniha byla zatím jedinou, kterou jsem četla jen půl dne. I když jsem byla na počítače, každou hodinu jsem si přečetla přes třicet stránek. Četla jsem přitom dopředu a čekala na chvíle, které mě zaujali. A upřímně toho nelituje, protože i když to bylo rychlové čtení, užila jsem si ho dosytnosti.