Proti proudu času

Poprvé vydáno celosvětově: 1969

Návrat - 1992
ISBN: 80-85432-40-4

Návrat (1992) 80-85432-40-4 274

Vědeckofantastický román o profesionálním průvodci turistů po minulých událostech. Autor se vyžívá v promýšlení absurdních situací a vztahů, které by mohly nastat při upravování historických událostí a osudů významných osobností. – Román byl nominován na Huga i Nebulu. (Založil/a: jamalka)

vladislaus
  22. 5. 2013, 17:52
Měl jsem pocit, že čtu porno scifi. Nejhorší na tom bylo, že kniha byla zcela bezduchá. Lidé žili naprosto konzumně, sex, drogy, zážitky, ego, ego, ego, ... Že by někdo hledal boha, pravdu, lásku, kdepak? Jedna láska tu ke konci byla, ale naprosto pudová. Hned hledali místo, jak se spolu vyspat. Pokud tu někde byla zmínka o náboženství, tak bylo naprosto formální. Proč tomu tak v této knize je? Asi proto, že veškeré filozofie a náboženství by byly v případě sestrojení stroje času asi nesmyslné. Ještě, že je to jen utopie!
HELLBOY-DB
  6. 5. 2012, 20:46
Pro mě další z knih, kde když se začtu, tak ji nelze odložit dokud se nedostanu na konec. Za velmi kladné hodnocení může příběh, ve kterém se to jen hemží časovými paradoxy. A cestování v čase se řadí mezi mé oblíbené odnože sci-fi. Příběh začíná v budoucnosti, kde je možno již několik desetiletí cestovat do minulosti. Hlavní hrdina Judson se stane průvodcem turistů po dávné Byzanci. Během výprav s turisty pátrá v minulosti po svých předcích a zamiluje se zde do své sedmnáctileté babičky a vše se začíná komplikovat a směřovat k nečekanému konci. ===100%