Sesterstvo Duny

Sesterstvo Duny Originální název: Sisterhood of Dune

Baronet - 2012
ISBN: 978-80-7384-587-2

Baronet (2012) 978-80-7384-587-2 640

Uplynulo osm desetiletí od chvíle, kdy byl v bitvě o Corrin zničen poslední z myslících strojů, zapřisáhlých nepřátel lidstva, a kdy Fajkán Služebník převzal jméno Corrino a ustanovil se prvním imperátorem nové říše. Chystají se změny, které ovlivní budoucnost celého vesmíru. Válečný hrdina Vorian Atreides se obrátil k politice a k impériu zády. Potomci Abulurda Harkonnena přísahali Vorovi pomstu a ve své nenávisti k němu nejsou sami… Raquella Berto-Anirulová coby první Ctihodná matka založila na Rossaku, planetě džunglí, benegesseritskou školu, v níž si ženy zdokonalují mysl i tělo, a začala budovat pověstné Sesterstvo. Následníci Aurelia Venporta a Normy Cenvy ovládají mocnou společnost, která s nasazením zmutovaných kormidelníků navádí vesmírné lodě zakřiveným prostorem. Gilbertus Albans, svěřenec nenáviděného robota Erasma, zřídil na planetě Lampadas školu, v níž učí lidi, jak se stát mentaty. Hnutí Služebníků, zavrhující jakoukoli formu „nebezpečných technologií“, vede Manford Torondo s pomocí oddaného mistra meče Anari Idaha. Jeho skupina táhne poznaným vesmírem a za podpory fanatických davů ničí všechno, co jí stojí v cestě. Ti všichni se zapletou do sporu mezi rozumem a vírou. Všichni si budou muset zvolit stranu v nevyhnutelném křížovém tažení, které by mohlo navěky vyhladit lidský rod... (Založil/a: al-ma)

orisi
  17. 1. 2014, 12:06
Není to tak divoký jako předešlí Služebnický džihád ,ale to neznamená že nemá zajímaví děj. Velmi mě překvapuje jak , Brian a Kevin dokáží vžít do Duny. I když někteří z nás mají raději původní F.Herberta nebo tyto knihy. Ale na tom nezáleží . Každý máme rádi něco jiného. Časem mám v plánu,přečíst všechny knihy jak jdou za sebou . Bude to zajímavých pár měsíců .