Projevy

Projevy

Nezjištěno / Jiné - 2012
ISBN: 978-80-905310-1-7

Nezjištěno / Jiné (2012) 978-80-905310-1-7 655

Celý svět zná záběry jásavého mnohatisícového publika, kdy nadšené usměvavé tváře mužů, žen i dětí obdivně natahují své pravé paže směrem k Adolfu Hitlerovi. Od pádu Třetí říše byl vydán nespočet knih, ve kterých autoři ze svého pohledu pojednávají o ideologických, politických a vojenských postojích nacionálněsocialistického Vůdce a jeho činech. Poválečná historiografie se nezřídka také pokoušela i o vytvoření jeho věrohodného psychologického profilu. Programový spis Mein Kampf, který má poskytovat ucelený obraz o Hitlerově světonázoru, byl po válce v mnoha zemích s menšími či většími problémy se zákonem opakovaně vydáván. Může se tedy zdát, že všechno bylo již řečeno. Při tom všem však uniká jeden z hlavních fenoménů spojených se jménem Adolfa Hitlera – jeho umění řeči, sdělení myšlenky, umění projevu. A tak je třeba se ptát:

Víme, o čem Adolf Hitler vlastně mluvil?

Díky svým řečnickým schopnostem získával miliony svých příznivců všech společenských vrstev a stavů, ať už na komorních setkáních v mnichovských hospodách či na pozdějších statisícových shromážděních. Ale i to by snad nebylo ničím novým.
Poprvé v historii česky psané literatury vychází projevy Adolfa Hitlera v nekráceném a doslovném znění tak, jak je tehdejší německý kancléř pronášel, a vůbec poprvé tak český čtenář dostává odpověď na otázku:

Víme, co bylo obsahem jeho projevů?

Publicista a historiograf Lukáš Beer ve svých předmluvách k jednotlivým projevům pak českého čtenáře navíc seznámí i se všemi potřebnými reáliemi a souvislostmi, z nichž Vůdce při svých vystoupeních před národem vycházel.

Nakladatelství Guidemedia. (Založil/a: Hyrogen)

Adolf Hitler Adolf Hitler
*20.04.1889 - †30.04.1945

zeus
  16. 11. 2015, 8:24
Přiznám se.. přistupoval jsem k této knize s rezervou. Od mládí nám byl Hitler ukazován jako řvoucí zrůda, hotový zplozenec pekla . Jak jsem dospíval a stárnul a dostával se k dalším pramenům o něm, začal jsem zvolna měnit názor. Ono už z logiky věci : pokud by to byl takový magor a šílenec, jak to ,že za ním šli Němci až na okraj propasti ?? Tahle kniha je zlom: pokud je dobře přeložená a pokud je jen z 50% pravda co tam píše, pak mnoho věcí je jinak. Hitler byl mizera - to je bez debat , ALE byl mizera sám od sebe , nebo byl zčásti k tomu co páchal , dohnán okolím ( myslím Anglií, USA , etc ). Obrázek ať si každý udělá sám - vřele doporučuji přečíst.
Hyrogen
  5. 12. 2012, 23:00